Tłumaczenie sylabusa ISTQB® Techniczny Analityk Testów – Poziom Zaawansowany już dostępne

Tłumaczenie sylabusa ISTQB® Techniczny Analityk Testów – Poziom Zaawansowany już dostępne
Po ISTQB® Analityku Testów czas na polskojęzyczną wersję sylabusa jego bardziej technicznego brata.

SJSI opublikowało niedawno na swojej stronie tłumaczenie sylabusa poziomu zaawansowanego Techniczny Analityk Testów (TTA) w wersji 4.0.

Dla przypomnienia: od 3 sierpnia certyfikację TTA uzyskać można jedynie na podstawie wersji sylabusa v3.0, który dostępny jest w wersji zarówno angielskiej, jak i polskiej. 

Od 30 czerwca 2022  r., w przypadku wyboru egzaminu w języku angielskim, obowiązującą wersją będzie nowy sylabus w wersji 4.0 z 2021 r. To właśnie jego tłumaczenie zostało opublikowane przez SJSI.

W związku z tym, że jest to najnowsza wersja sylabusa, nasze szkolenia od teraz będą prowadzone w oparciu o tę wersję. Najbliższy termin szkolenia ISTQB® Techniczny Analityk Testowy – Poziom Zaawansowany to 6-8 grudnia. Gorąco zachęcamy do zapisów.

Sylabus v4.0 w języku polskim, dostępny jest już na naszej platformie EDU.

Zachęcamy także do zapoznania się z omówieniem sylabusa w wersji 4.0, a dostępnym tutaj.

Pojawiły się też przykładowe pytania bazujące na nowym sylabusie.

Nadal istnieje możliwość podejścia do egzaminu na poprzednich zasadach (sylabus z roku 2019 r.). Szkolenia oraz egzaminy w języku angielskim, na podstawie sylabusa w wersji 3.0 obowiązywać będą bowiem do 30 czerwca 2022 r., a w przypadku pozostałych języków (w tym j. polskiego) – do 31 grudnia 2022 r. 


 

Źródła:
https://sjsi.org/ist-qb/do-pobrania/

To powinno Cię zainteresować