Egzamin ISTQB zdasz online!

Egzamin ISTQB dostępny online
Tak, tak... Największa certyfikacja dla testerów oprogramowania właśnie weszła w XXI wiek, oferując swoje egzaminy w formie zdalnej. Od teraz do kupienia również u nas.

Już nie będziecie musieli umawiać się w centrach egzaminacyjnych, czekać na utworzenie się odpowiednio licznych grup, dojeżdżać w wyznaczone miejsce, i co ostatnio ważne - denerwować się ryzykiem zarażenia. Aby bezpiecznie podejść do egzaminu będzie Wam potrzebny cichy kąt i spełnienie (niestety niełatwych) wytycznych do przygotowania swojego środowiska.

Na stronie ISTQB.org pojawiła się oficjalna wiadomość:

Na początku warto podkreślić, że zdalne egzaminy, tak jak te dotychczasowe, ciągle będą obserwowane przez egzaminatora. Będzie on niewidoczny, ale zdalnie będzie przyglądał się egzaminom oraz słuchał dźwięków otoczenia przez cały czas. Może do Was pisać na komunikatorze i jeśli dostrzeże, że łamiecie zasady to może w dowolnym momencie przerwać egzamin.

Konfiguracja środowiska do udziału w egzaminie:

  1. Przede wszystkim musicie mieć komputer (preferowany jest laptop) z wbudowanym mikrofonem i kamerą.
  2. Na komputerze musicie mieć uprawnienia administratora by zainstalować przeglądarkę Chrome oraz odpowiedni plugin.
  3. Do sprawnego przejścia przez egzamin potrzebujecie również 1 MB łącza internetowego.
  4. Telefon komórkowy (iOS lub Android). To będzie trudny element, ale niezbędny. Na telefonie zainstalujecie specjalną aplikację, która będzie miała szerokie uprawnienia, ale przede wszystkim będzie mogła korzystać z Waszej kamery. Przy jej pomocy przed egzaminem przeskanujecie całą okolicę komputera i biurka oraz… nakierujecie ją na ucho, aby pokazać, że nie macie w uszach słuchawek. Realnie wydaje się to dziwne, ale to jest to co standardowo robi egzaminator kiedy podchodzicie do egzaminu.

Podczas egzaminu kamera telefonu musi być umieszczona tak, aby widzieć Waszą sylwetkę z boku. Dzięki temu egzaminator będzie miał pewność, że nie korzystacie z pomocy naukowych.

Inne ważne sprawy związane z egzaminem i przygotowaniem do niego:

  • Egzamin zamawiacie z wyprzedzeniem 5 dni roboczych, wybierając datę podejścia do niego oraz preferowaną godzinę jego rozpoczęcia. Nie uda się podejść do egzaminu od razu, ale możecie go zaplanować dużo bardziej elastycznie niż do tej pory.
  • Przed egzaminem dostaniecie mailową prośbę o sprawdzenie konfiguracji środowiska.
  • Podczas egzaminu musicie pokazać do kamery  dokument, który Was identyfikuje.

Organizatorem i dostawcą oferowanych przez nas egzaminów jest GASQ.

Czekamy na pierwszych śmiałków, którzy spróbują nowy mechanizm zdawania.

Zarezerwuj lub kup udział w egzaminie ONLINE

Napisz lub zadzwoń do nas jeśli masz pytania lub wątpliwości dot. egzaminu

Źródła:
https://www.istqb.org/
http://edu.ittraining.pl/terminy_egzaminow

To powinno Cię zainteresować