Prezentacja AADays 2016: Przemysław Libudzic - Równoległe testy automatyczne UI dla platformy iOS

Prezentacja AADays 2016: Przemysław Libudzic - Równoległe testy automatyczne UI dla platformy iOS
W ciągu ostatniego roku dużo dobrego wydarzyło się dookoła platformy iOS. Jednak wiele rzeczy nadal jest trudnych do wykonania lub wdrożenia, jedną z nich jest zrównoleglenie działania automatycznych testów UI.

Do najważniejszych zalet takiego rozwiązania należy oszczędność czasu (np. jeśli dobierzemy odpowiednią liczbę symulatorów tak, aby nie spowalniały one działania całego systemu MacOS, to długość trwania testów zależna będzie od najwolniejszego urządzenia, a nie od liczby urządzeń w kolejce do testów) i uzyskanie wyników testów z kilku urządzeń w podobnym czasie. Dzięki temu zwiększamy pokrycie platform przez testy, jednocześnie nie wzbudzając złości developerów (“Dlaczego to tyle trwa?!”). W trakcie prezentacji pokażę krok po kroku jak dla wybranego narzędzia do tworzenia testów UI można zrównoleglić testy poprzez: instalację potrzebnych zależności w systemie, dodanie odpowiednich skryptów do repozytorium aplikacji. Opowiem również jak dostosować rozwiązanie pod konkretne urządzenia oraz wersje systemów. Zaprezentuję też działanie w środowisku ciągłej integracji. Dodatkowo pokażę jak w ramach swojego samorozwoju rozwinąłem początkową ideę.

Slajdy prezentacji


O autorze: Tester aplikacji na iOS/Android/W10M, śledzący z zapartym tchem wszelkie nowinki technologiczne. Pracuje w Allegro na stanowisku Starszego Inżyniera Testów Oprogramowania i obecnie najwięcej czasu spędza przy testach automatycznych dla platformy iOS. Użytkownik smartfonów od 10 lat, świat testowania zgłębia od 5.

To powinno Cię zainteresować