O mówcach i ich tematach.
Główny Prelegent : Tom Gilb + Lean QA: The ‘Real Quality Assurance’ Manifesto: are you ready for the next generation QA? – a genuine software engineering approach
Tom Gilb jest autorem dziewięciu książek i wielu publikacji na tematy związane z inżynierią oprogramowania.
Tom gościnnie wykłada na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii, Chinach, Indiach, USA, Korei i występuje jako prelegent na wielu znaczących międzynarodowych.
Pracował z organizacjami takimi jak Nokia, Bosch, Qualcomm, HP, IBM, Ericsson, US Department of Defense, Symbian, Philips, Intel, Citigroup, Boeing, Microsoft, Sun Microsystems, Apple, Sony.
Adam Jagocki
Adam od ośmiu lat pracuje w Microsoft. Od czterech lat zajmuje się wsparciem klientów w obszarach związanych z wdrożeniami i wspieraniem rozwiązań w zakresie Application Lifecycle Management w oparciu o Team Foundation Server. Wcześniej uczestniczył w wielu projektach dla klientów jako programista oraz tester.
Obecnie, swoje zainteresowania kieruje w stronę szeroko pojętego DevOps’a, starając się przy okazji nie zapomnieć, jak napisać parę linii kodu.
Agnieszka Gutowska + Automatyzacja środowisk testowych, czyli jak uprościć sobie życie za pomocą TFS Lab Management
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek Ekonomia Przedsiębiorstwa). Od 7 lat pracuje w branży doradczej, świadcząc usługi w obszarze optymalizacji organizacji i procesów. Specjalizuje się w procesach zarządzania usługami IT. Posiada doświadczenie m.in. w zakresie budowy katalogu usług IT, budowy zasad współpracy pomiędzy Rozwojem a Utrzymaniem, projektowania struktury organizacyjnej, projektowania i optymalizacji procesów zarządzania IT, przeprowadzania audytów, warsztatów szkoleniowych i gier symulacyjnych. Obecnie pracuje w Microsoft sp. z o.o. jako Konsultant ds. ITSM, realizując projekty doradcze dla dużych firm i instytucji.
Mateusz Olejarka + Testy bezpieczeństwa SSL/TLS
Zawodowo zajmuje się testowaniem bezpieczeństwa aplikacji webowych, mobilnych, przeglądem kodu źródłowego i konfiguracji oraz oceną bezpieczeństwa infrastruktury sieciowej. Wcześniej, po drugiej stronie barykady, jako programista brał udział w rozwoju i utrzymaniu platformy klasy BPMS wdrożonej w wielu polskich instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych.
Od ponad czterech lat jest w zarządzie OWASP Poland, gdzie zajmuje się organizacją spotkań dotyczących tematyki bezpieczeństwa IT. Trener mający za sobą kilkadziesiąt przeprowadzonych szkoleń związanych z tworzeniem i testowaniem bezpieczeństwa oprogramowania. Prelegent m.in. SEConference, Testing Cup oraz spotkań OWASP, KraQA, WarszawQA.
Adam Roman + Metody przewidywania liczby defektów w kodzie
Pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Informatyki i Matematyki Komputerowej UJ, gdzie od wielu lat prowadzi wykłady oraz seminaria z zakresu testowania i QA. Zajmuje się m.in. badaniem nowych metryk jakości oprogramowania oraz efektywnych technik projektowania testów. Współpracownik firm IT w zakresie wdrażania rozwiązań doskonalących proces testowy. Autor mającej ukazać się niebawem książki "Testowanie i jakość oprogramowania - modele, techniki, narzędzia".
W wolnych chwilach trenuje kolarstwo szosowe.
Wiktor Żołnowski + Jak znaleźć czas na jakość? - Teoria Kolejek w praktyce
Trener, Agile Coach, Konsultant, Scrum Master. Jeden z założycieli Pragmatic Coders - software house innego niż wszystkie, współwłaściciel Code Sprinters - jednej z najstarszych firm w Polsce zajmującej się doradztwem i szkoleniami Agile. Oprócz zarządzania firmą, Scrum Masterowania oraz zmieniania świata na lepsze, zajmuje się również wdrażaniem praktyk jakościowych oraz zwinnych metod zarządzania projektami w firmach z branży IT - Agile Coaching. Po pracy bloger – twórca pierwszego w Polsce bloga o jakości oprogramowania – blog.testowka.pl.
Wiktor jakiś czas temu odkrył, że dużo skuteczniejsze od poszukiwania błędów jest zapobieganie ich powstawaniu. Od tamtego czasu heroicznie walczy z bylejakością w procesach wytwarzania oprogramowania oraz stara się szerzyć dobre praktyki programistyczne pozwalające na zapewnienie wysokiej jakości.
W swojej karierze pracował jako Tester, Manager, Programista, QA Lead oraz Scrum Master. Najważniejsze jednak jest to, że do każdej roli podchodził z odpowiednim pragmatyzmem i pasją pozwalającymi osiągać najlepsze efekty.
Autor książek “Mity i problemy w Agile” oraz “Agile Transformacje ”. Autor jednego z pierwszych w Polsce blogów o jakości oprogramowania „blog.testowka.pl – Inny punkt widzenia na jakość oprogramowania”.
Praca, którą wykonuje jest przede wszystkim jego hobby, które ciągle rozwija.
Michał Węgrzyn + Framework do testów automatycznych CodedUI napisany przez Microsoft? Czemu nikt mi nie powiedział!
Doświadczony tester, trener i team leader. Pełni wiele funkcji w projektach informatycznych, przy czym zawsze kieruje się jednym celem: zadowoleniem użytkownika końcowego.
Pracuje w ABB Polska, gdzie zajmuje się testami aplikacji zarówno webowych, jak i desktopowych oraz sprawowaniem pieczy nad procesem kontroli jakości wytwarzanego oprogramowania.
Cele zawodowe autora to ciągłe dążenie do zdobywania nowych umiejętności: technicznych i miękkich oraz coaching młodszych współpracowników.
Michał Węgrzyn jest zapalonym miłośnikiem kulturystyki, literatury fantasy oraz swojego buldoga angielskiego Lebrona.
Michał Dec + Quality in Clouds
Zajmuje się Quality Assurance od blisko 6 lat. Pasjonat automatyzacji testów UI, fan rozwiązań cloud computing. Wierzy, że jakość oprogramowania zaczyna się wraz z pierwszą linijką kodu produkcyjnego, a rolą testera jest tworzenie solidnej architektury testów. Od blisko dwóch lat pracuje w firmie CodeWise, gdzie dba o jakość systemu, który każdego dnia agreguje informacje o 200 milionach transakcji.
Daniel Dec + Nietypowe podejście do automatyzacji w systemie rozproszonym.
Pracuje w projektach IT od 7 lat biorąc udział w kilku projektach. Doświadczony tester, inżynier jakości, młodszy programista. Posiada doświadczenie w całościowym zapewnianiu jakości projektów informatycznych, procesie testowania, automatyzacji testów, testach wydajnościowych. Obecnie odnajduje się również w roli konsultanta. Miłośnik paradygmatów XP oraz pragmatycznego podejścia do testowania.
Pomysłodawca i organizator polskiej konferencji Quality Excites (http://qualityexcites.pl/) oraz spotkań cyklicznych Quality Meetup (http://www.meetup.com/Quality-Meetup). Współtwórca programu nauczania specjalizacji Uniwersytetu Śląskiego ”Inżynieria jakości oprogramowania” (http://zaiio.ii.us.edu.pl/konferencje/wywiad-z-inzynierami-jakosci-oprogramowania-na-temat-nowych-specjalizacji/).
Po godzinach piwowar i etatowy perkusista.
Tomasz Borek + Seeing through smoke
Koder z Polski*. Codziennie chcący nauczyć się czegoś nowego.
Wdzięczny wszystkim, co mu pomogli w drodze. Dumny z SCKRK i GeeCONa.
Współorganizuje: SCKRK, Polski JUG i krakowską Lożę Lambda (Lambda Lounge Kraków).
Mówi o sobie, że jest ułomnym człowiekiem i nie boi się tego głosić.
Lubi: ludzi, programy, muzykę, RPGi, uczciwość i naukę.
Nie lubi: robić rzeczy niepotrzebnie lub dlatego "że może".
*Ma to po rodzicach, też kodowali.
Tomasz Bonior + "Jestę Test Developerę"
Lider Quality Assurance z praktyką w zarządzaniu międzynarodowymi zespołami testowymi. Pasjonat i praktyk automatyzacji testów z doświadczeniem w projektowaniu, implementacji i utrzymaniu struktury testów automatycznych. Certyfikowany tester, od ponad 10 lat związany z testami aplikacji bankowych, ubezpieczeniowych, CRM. Organizator Bright Talks i współorganizator KraQA – najlepszej inicjatywy spotkań Testerskich roku 2014.
Uważa, że ważnym elementem rozwoju jest wymiana doświadczenia, co intensywnie promuje. Bierze czynny udział w polskim życiu testerskim jako prelegent (Akademia Jakości-testowanie i jakość projektów IT), zawodnik w ogólnopolskich mistrzostwach testowania (TestingCup), uczestnik konferencji i seminariów (Quality Excites, Test Well, Testwarez).
Prof. dr hab. Maciej M. Sysło + Testowanie Algorytmów
Od początku studiów związany z wrocławskim środowiskiem matematycznym i informatycznym, wszystkie stopnie naukowe i tytuł uzyskał na Uniwersytecie Wrocławskim. Naukowo specjalizuje się w matematyce dyskretnej, algorytmice i optymalizacji kombinatorycznej. Autor blisko 200 prac naukowych i kilkunastu książek. Działalność naukowa przyniosła mu prestiżowe granty międzynarodowe oraz pozycje visiting professor w kilku uniwersytetach.
Od połowy lat 80. XX wieku aktywnie uczestniczy w popularyzacji i kształtowaniu powszechnej edukacji informatycznej na wszystkich szczeblach kształcenia, od szkoły podstawowej po uczelnie wyższe. Współzałożyciel Olimpiady informatycznej i organizator Międzynarodowego Konkursu informatycznego Bóbr. Członek wielu rad i komitetów zajmujących się edukacją; członek Rady ds. Informatyzacji Edukacji przy MEN.
Pasjonat historii informatyki i komputerów, właściciel kolekcji blisko 500 mechanicznych maszyn do liczenia i do pisania, popularyzuje historię informatyki na wykładach dla dzieci, młodzieży i dorosłych, organizuje wystawy swoich maszyn.
Jego dewizy to: „robić lepiej to, co inni robią dobrze” oraz „łączą nas więzy ludzkie, nie maszyny”.