BiałQA #4

BiałQA #4
Na pierwszym spotkaniu BiałQA w 2017 roku z dwoma prezentacjami wystąpi Radek Smilgin.
 

Kiedy: 7 lutego 2017 (wtorek), godz.18.00

Gdzie: Białystok, ul. Sienkiewicza 1/1 suite 200, HACKLAG (Explorer HQ)

Rejestracja: BRAK

Tematy prezentacji:

1. Testowanie eksploracyjne

Testowanie eksploracyjne to bardzo silna strategia testowania, która w niczym nie ustępuje podejściom formalnym. Wykorzystuje inteligencję i doświadczenie testera, jego umiejętności testowania oraz znajomość zagadnień technicznych. Podczas prezentacji rozprawię się z kilkoma mitami, które wyrosły wokół eksploracji i pokażę, jak może stać się ona potężnym narzędziem testerów manualnych. Przedstawię również reguły TE, które pozwalają utrzymać zadania w ryzach, lepiej zarządzać i osiągać większą efektywność.

2. TestingCup – mistrzostwa testerów

TestingCup wygrał po raz trzeci w plebiscycie na najlepsze wydarzenie testerskie w Polsce. Jest to nie tylko konferencja, ale i wymagające zawody oraz niesamowita przestrzeń wymiany doświadczeń. TestingCup powoli osiąga status rozpoznawalnej na świecie testerskiej imprezy. Podczas prezentacji opowiem o tym, co udało się osiągnąć w poprzednich edycjach, pokażę kilka smaczków z pracy komisji sędziowskiej oraz problemów, z jakimi radzimy sobie przy organizacji imprezy. Przybliżę sylwetkę Mr Buggy’ego i zdradzę kilka szczegółów o jego nowej odsłonie.

 

Prezenter: Radek Smilgin

Ekspert w obszarze testowania i zapewnienia jakości oprogramowania, trener i przedsiębiorca.

W swojej pracy łączy dwie testerskie szkoły – testowanie formalne i eksploracyjne. Jest pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw w Testowaniu Oprogramowania – TestingCup. Jest również akredytowanym trenerem ISTQB oraz członkiem grupy przygotowującej nową wersję ISTQB Foundation Level Syllabus. Autor książki dla początkujących testerów – „Zawód Tester” oraz rozdziału dotyczącego eksploracji, w dobrzej przyjętej książce „Testowanie oprogramowania w praktyce. Studium przypadków.”

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w Internecie na portalu testerzy.pl oraz na wielu otwartych i zamkniętych wykładach w kraju i za granicą.


Więcej na: bialqa.org

 

 

To powinno Cię zainteresować