c0re magazine. Nowy periodyk dla testera.

c0re magazine. Nowy periodyk dla testera.
Już niedługo ukaże się pierwszy numer jedynego polskiego magazynu poświęconego testowaniu oprogramowania oraz zapewnieniu jakości.

 

c0re - bo taka jest właśnie nazwa magazynu - powstał z inicjatywy grupy niezależnych testerów, pod auspicjami Global Association for Sofware Quality (GASQ) oraz Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych (SJSI). Celem inicjatywy jest wymiana wiedzy z zakresu szeroko pojętej jakości oraz aktywizacja środowiska osób zawodowo zajmujących się tym tematem. Z racji zainteresowań i doświadczeń pomysłodawców magazynu możemy się spodziewać, że głównym polem do rozważań na temat jakości będą projekty i procesy informatyczne.

 

 

Co do formuły magazynu - będzie to kwartalnik zawierający cztery podstawowe (i stałe) sekcje: inżynieria oprogramowania, testowanie oprogramowania, jakość w projekcie, zarządzanie. Krótki opis każdej z sekcji:

 

- inżyniera oprogramowania - tematy związane z poszczególnymi aspektami inżynierii oprogramowania: zbieraniem i analizą wymagań, projektowaniem aplikacji, cyklem i metodami wytwarzania oprogramowania, zarządzania zmianą, zarządznia konfiguracją, etc.

 

- testowanie oprogramowania - w tej sekcji omówione zostaną praktyczne aspekty związane z testowaniem oprogramowania.

 

- jakość w projekcie - jakość w procesach, praca w projekcie, projektowe podejście do zadań.

 

- zarządzanie - dla osób zajmujących się koordynacją projektów testowych, kierowników projektów, liderów procesów.

 

Dodatkowo magazyn będzie zawierał kilka "ruchomych" sekcji - np. recenzje książek, relacje z konferencji, krótkie wywiady z gwiazdami świata testerskiego, przeglądy narzędzi, testerskie "tips & tricks" oraz listy do redakcji.

 

Artykuły będą podzielone na trzy poziomy "trudności": podstawowy, średniozaawansowany, zaawansowany.

 

Zdaniem twórców magazynu takie podejście pozwoli zadowolić wszystkie grupy potencjalnych czytelników magazynu - od początkujących testerów przez koordynatorów projektów testowych po osoby wyznaczające strategię zapewnienia jakości dla całych firm.

 

Każdy chcący współtworzyć magazyn jest mile widziany!

 

Zapraszamy do kontaktu z redakcją - redakcja@coremag.eu oraz odwiedzenia strony WWW magazynu - http://www.coremag.eu.

 

Miłej lektury!

 

 

------------------------------------------------------

 

Uwaga konkurs!

 Znajdź najciekawszy błąd na stronie coremag.eu i wygraj gadżety testerzy.pl

 Na propozycje czekamy na http://forum.testerzy.pl/viewtopic.php?f=28&t=533

To powinno Cię zainteresować