Egzamin ISTQB Poziom Podstawowy 2011 tylko do 03.12.2019

Egzamin ISTQB Poziom Podstawowy 2011 tylko do 03.12.2019
Wszystkim zapominalskim przypominamy, że tylko do 3.12.2019 można zdawać egzamin ISTQB Poziomu Podstawowego na starych zasadach, a od 4.12.2019 egzamin we wszystkich językach, w tym po polsku, będą zdawane tylko na najnowszym sylabusie z 2018. Czy będzie trudniej?

Ponieważ płynnie przechodzimy od szkoleń i egzaminów w oparciu o stare materiały, to wszystkie nasze szkolenia w listopadzie oparte są o sylabus z 2011 roku. Jeśli więc chcecie uczyć się i zdawać po „staremu” to jest to naprawdę ostatni dzwonek.

Co się nie zmieni?

  • Całość organizacyjna egzaminu,
  • czas trwania,
  • próg zdawalności,
  • liczba pytań.

Co się zmieni?

  • Treść i zakres pytań na egzaminie.

Nasuwa się więc pytanie, czy będzie trudniej? Naszym zdaniem TAK, przynajmniej w okresie przejściowym. Na pewno materiałów do sylabusa z 2018 jest mniej. Materiały będą się mieszać i mylić. Część z Was będzie sięgała po książki, które opisują materiał z 2011 roku, a nie z 2018. Może to powodować, że Wasze przygotowanie do egzaminu będzie niepełne. Zalecamy więc, że jeśli ktoś chce podchodzić do nowego egzaminu, niech przeczeka początkowy chaos.

Z początkiem grudnia 2019 rozpoczniemy aktualizację materiałów na EDU. Pod poniższymi adresami znajdziecie najlepsze i najbardziej aktualne materiały:

  1. Szkolenie i przygotowanie do egzaminu.
  2. Egzamin.

Ze swojej strony planujemy cykl publikacji, które pomogą Wam możliwie bezboleśnie przepiąć się na nowy egzamin ISTQB.

Więcej o nowym sylabusie.

UWAGA! Certyfikaty uzyskane na podstawie poprzednich wersji sylabusa nie tracą ważności. Dla „starych” certyfikatów nie jest wymagana ponowna certyfikacja.

To powinno Cię zainteresować