Guru testerów oprogramowania zagości we Wrocławiu 8 marca

Guru testerów oprogramowania zagości we Wrocławiu 8 marca
Każdy z nas pragnie bezawaryjnego oprogramowania, jednak budżet i czas zwykle nie pozwalają twórcom przetestować wszystkiego. Na czym powinni się skupiać? Jak zaplanować skuteczne testy? 8 marca odpowiedź na te pytania przedstawi światowej sławy konsultant do spraw jakości oprogramowania, Hans Shaefer.

Hans Schaefer to przewodniczący Norweskiej Komisji Testowania, konsultant firm takich jak Nokia, Statoil oraz Bombardier, wykładowca i znany na świecie prelegent, a jednocześnie… miłośnik kolei żywo zainteresowany sprawami bezpieczeństwa ruchu torowego. Do Wrocławskiego Parku Technologicznego zgodził się przyjechać na zaproszenie Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych, przy współpracy z partnerem wspierającym Stowarzyszenie – wrocławską firmą PGS Software S.A. od lat działającą w branży IT.

Podczas prelekcji zatytułowanej „Test prioritization based on risks and benefits”, Hans opowie o dwóch ciekawych sposobach testowania. Pierwszym będzie risk-based testing, który skupia się na priorytetyzowaniu najbardziej zagrożonych obszarów aplikacji. Odmienną filozofię reprezentuje benefit-based testing. Tutaj tester skupia się przede wszystkim na elementach systemu, które zapewniają użytkownikom największą korzyść. Jak mówi sam Hans Schaefer:

„Testowanie to zazwyczaj ostatni krok w tworzeniu oprogramowania. Wszystkie opóźnienia z poprzednich etapów nawarstwiają się w tym punkcie, więc testy prowadzone są pod ogromnym ciśnieniem czasu i budżetu”.

Jak najlepiej poradzić sobie w takiej sytuacji? Zainteresowanych odpowiedzią zapraszamy do rejestracji. Wstęp jest darmowy, dzięki wysiłkom SJSI oraz PGS Software (liczba miejsc ograniczona). Patronat nad przedsięwzięciem objęli dodatkowo: Magazyn c0re, testerzy.pl, QualityIn.it.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: http://pl.pgs-soft.com/o-nas/wydarzenia/hans-schaefer-event.html.


Zarejestruj się: https://hansschaefer.pgs-soft.com/
Kiedy:
8 marca 2013, 14:00 – 18:00


Gdzie:
Wrocławski Park Technologiczny
ul. Klecińska 123, 54-413 Wrocław

Partnerzy:
altalt

altalt

 

To powinno Cię zainteresować