Krakowski hackathon dla Fundacji Anny Dymnej

Krakowski hackathon dla Fundacji Anny Dymnej
Programować i testować, by pomóc. Krakowski hackathon ma za cel pomóc podopiecznym Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko’”. Właśnie ruszyła rejestracja uczestników.
 

Ruszyła rejestracja do wyjątkowego hackathonu, podczas którego programiści i testerzy różnych specjalności będą tworzyć aplikację dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Współorganizatorzy: społeczność „The Way Forward”, partnerująca jej firma Infusion zapraszają zorganizowane drużyny do zgłaszania swojego uczestnictwa w tym wydarzeniu.

5 września, w Sali VIP Stadionu Cracovia, pasjonaci programowania i testowania będą tworzyć aplikacje dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Najlepszy projekt, będący rezultatem hackathonu, zostanie wdrożony w – należącym do Fundacji ośrodku terapeutyczno-rehabilitacyjnym „Dolina Słońca” w Radwanowicach.

Nasi podopieczni korzystają z aplikacji ogólnodostępnych w internecie – w większości są to aplikacje dla dzieci typu memory, puzzle, kolorowanki. Niestety, tego rodzaju programy są odpowiednie dla małych dzieci, ale nie dla naszych podopiecznych, którzy są dorosłymi osobami niepełnosprawnymi intelektualnie – tłumaczy Izabela Jabłońska-Piłat, fundraiser, asystent dyrektora ośrodka „Dolina Słońca”. – Nasi podopieczni to ludzie dorośli i tak powinien ich traktować otaczający świat.

Idea hackathonu „The Way Forward” jest prosta – stworzyć aplikację dla tych, którzy z niej najbardziej mogą skorzystać.

Wielu z nas na co dzień pracuje w międzynarodowych firmach, wykorzystując swój potencjał umysłowy do tworzenia zaawansowanych technologicznie projektów. Po przeciwnej stronie mamy osoby niepełnosprawne intelektualnie, które mają ograniczony dostęp do najnowszych technologii. To im chcemy przekazać cząstkę naszego świata, tworząc, dopasowaną do ich zdolności intelektualnych aplikację – wyjaśnia Monika Zamojska, współorganizatorka Hackhatonu reprezentująca społeczność „The Way Forward’”, na co dzień pracująca jako interactive developer.

W Hackathonie wezmą udział maksymalnie pięcioosobowe, wcześniej zarejestrowane, drużyny składające się z programistów, front-end-developerów, grafików oraz projektantów interfejsów. Będą mieć dwanaście godzin na to, by stworzyć oprogramowanie dostosowane do poziomu niepełnosprawnych intelektualnie podopiecznych ośrodka „Dolina Słońca” w Radwanowicach. Ze względu na krótki czas przeznaczony na część programistyczną podczas Hackhatonu organizatorzy chcą, aby uczestniczące zespoły częściwo opracowały swoje projekty jeszcze przed wydarzeniem.

Powstające aplikacje zostaną oparte o wytyczne opracowane przez organizatorów. Wszystkie drużyny będą mieć też zapewnione wsparcie merytoryczne ze strony mentorów i opiekunów osób niepełnosprawnych zarówno przed, jak i w trakcie Hackathonu.

Dla uczestników hackathonu przewidziano nagrody i wyróżnienia. Zwycięska aplikacja zostanie wdrożona w ośrodku w Radwanowicach.

Hackathon „The Way Forward” na pewno zwróci uwagę na to, czy branża IT i nowe technologie są w Polsce dostatecznie wykorzystywane na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym. – mówi Izabela Jabłońska-Piłat. – Mamy nadzieję, że stworzona w czasie tego wydarzenia aplikacja będzie wspomagała rehabilitację neuropsychologiczną. Chcielibyśmy, aby spodobała się naszym podopiecznym i żeby z niej chętnie korzystali.

 

Rejestracja do udziału w hackhathonie: http://www.twfhackathon.com

Więcej o hackathonie: https://www.youtube.com/watch?v=p6kH_rtjdC4

 

testerzy.pl są partnerem tego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy do udziału!

To powinno Cię zainteresować