Kto testuje narzędzia dla testerów? PTaQ XIII

Kto testuje narzędzia dla testerów? PTaQ XIII
Tego nie można przegapić. Ciekawy temat, ciekawy mówca i wszystko za darmo. 23 stycznia (czwartek) o godz. 18:15 zapraszamy na XIII spotkanie grupy PTaQ.

 

Prezentację wygłos i zaprosi do dyskusji Michał Kułajowicz. Spotykanie odbędzie się w siedzibie firmy Roche Polska (ul. Abpa Baraniaka 88C, bud. E, 61-131 Poznań)

Temat: 1 x 10 - Rola QA Engineer w tworzeniu Atlassian JIRA

QA Engineer w Atlassianie. Tester? Nie! Quality Assurance Engineer? Nie! Poprawne tłumaczenie to Quality Assistance Engineer. Jaka jest rola Quality Assistance w tworzeniu JIRA? Jak wygląda proces w którym nową wersję dostarczamy do kilkudziesięciu tysięcy klientów co każde 2 tygodnie? Jak utrzymujemy jakość bez kilkudziesięcioosobowego działu Testów? Dlaczego Quality Assistant to przyszłość Testerów i jakie umiejętności muszę posiąść aby nim zostać? Odpowiedzi w prezentacji.

Michał Kujałowicz - W testach i zapewnieniu jakości oprogramowania od 2005 roku. Pracował m. in. w BenQ Siemens i Lufthansa Systems Poland. Zajmował się: testami manualnymi i automatycznymi, zarządzaniem testami i zespołem testowym, szkoleniami z testowania oprogramowania i konsultingiem testowym. Obecnie pracuje w firmie Spartez, będącej parterem firmy Atlassian. Jako Senior Quality Assistant współtworzy Atlassian JIRA, narzędzie wspierające zarządzanie projektami i defektami, używane przez dziesiątki tysięcy firm na całym świecie.

Warto zwrócić uwagę jakie wartości wyznaje Spartez. Na pierwszym miejscu: "Don't Fuck The Customer"! http://www.spartez.com/about#values

 

Strona wydarzenia: ptaq.org

 

To powinno Cię zainteresować