Ludzie testowania 2017

Ludzie testowania 2017
W tym roku żadna z „nominowanych” do obserwacji osób nie zawiodła. Dostrzegliśmy jednak, że część osób wychodzi poza standardy i nie tylko inwestuje w testowanie, ale również tworzy nową wartość. Chcielibyśmy te osoby szczególnie wyróżnić i im podziękować.

Na początek laurka zbiorowa dla całej ekipy zebranej wokół KraQA, która w tym roku nie tylko robiła meetupy. W 2017 popisali się dodatkową aktywnością i społeczności dali darmową konferencję SkładQA oraz ChmurQA, za którą zostali nagrodzeni przez EuroSTAR wejściówkami na to wydarzenie.

Nie zauważyliśmy na początku 2017, że TO się zbliża. Nową wartość dał z siebie duet Michał Kujałowicz i Bartek Szulc. Chłopaki oczywiście występują na konferencjach, Michał zaprezentował nawet otwierający keynote na Testwarez i angażują się w lokalne społeczności, ale ich największy wkład w rozwój polskiego testowania to Agile & Automation Days 2017. I nie było to tylko szefowanie komisji programowej, i nie było to tylko pomaganie prelegentom, i nie było to tylko moderowanie paneli. To był autorski koncept międzynarodowej konferencji, gdzie każdy jeden element merytoryczny został zaprojektowany i wykonany z precyzją zegarmistrza.

Polacy rozjechali się również po zagranicznych konferencjach i krzewią tam dobre imię polskiego testowania [http://testerzy.pl/wiesci-ze-swiata-testerow/polscy-testerzy-na-konferencjach-za-granica]. Wśród osób wyjątkowo aktywnych trzeba wspomnieć Martę Firlej i Kamilę Mrozek.

W kategorii osób indywidualnych warto wspomnieć o osiągnięciach Emilli Lendzion-Barszcz, która była główną organizatorką Hackatonu Testerskiego [http://testerzy.pl/wiesci-ze-swiata-testerow/hackathon-testerski-girls-who-test-javagirl-relacja]

Polecamy waszej uwadze pracę Jakuba Rosińskiego. W 2017 roku zajął się rozwojem koncepcji i próbą zdefiniowania „testera technicznego”. Nie odpowiedział jeszcze na wszystkie pytania w tym temacie, ale warto zapoznać się z tym co zrobił.

 

W tym roku również podpowiemy Wam ludzi, których warto obserwować, ale chcemy, abyście i Wy wyróżnili wybitnych testerów. Dajcie nam znać, kto Waszym zdaniem przyczyni się do rozwoju testowania w 2018 r. Chcemy, abyście przesłali opis doświadczeń i działań nominowanej osoby wraz z uzasadnieniem. Zaznaczamy również, że aktywność 2017 znacząco podniosła poprzeczkę na rok kolejny. Nie wystarczy już zorganizować meetup lub zrobić prezentację. Trzeba dać od siebie znacznie więcej. Na Wasze zgłoszenia czekamy do końca stycznia 2018 pod adresem redakcja@testerzy.pl.

 

 

To powinno Cię zainteresować