Hackathon Testerski Girls Who Test! & JavaGirl - relacja

Hackathon Testerski Girls Who Test! & JavaGirl - relacja
W ostatnią sobotę w Warszawie odbyła się świetna impreza organizowana przez Girls who Test i JavaGirl.pl – „Hackathon testerski”. Nie mogło na niej zabraknąć testerzy.pl - nasza redakcja z radością patronowała tak ciekawej inicjatywie.
 

 

Dziesięć 3-osobowych drużyn (wyłonionych we wcześniejszych kwalifikacjach) przez blisko cały dzień testowało trzy różne aplikacje. Za przygotowanie pierwszej testowanej aplikacji odpowiadała pomysłodawczyni hackathonu, Emilia Lendzion-Barszcz, pozostałe dwie napisali młodzi programiści z „Projektu Einstein”. Zadania były różnorodne – oprócz szukania bugów należało także napisać przypadki testowe, a testowanie jednej z aplikacji poprzedziła możliwość zadania jednego pytania na temat wymagań analitykowi, w którego rolę wcieliła się Emilia. Pomimo niewielkich problemów natury technicznej, całość imprezy przebiegła bardzo sprawnie i w świetnej, bardzo swobodnej atmosferze. Fantastycznie było widzieć pasjonatów testowania, którzy nawet w weekend, w czasie wolnym od pracy, przyjeżdżają z całej Polski do Warszawy, żeby potestować. 

Spora część uczestników hackathonu to zawodnicy tej i poprzednich edycji TestingCup – widać, że radość z testowania i rywalizacji mają już we krwi. Dwie drużyny, których zawodnicy mają za sobą doświadczenia w Mistrzostwach okazali się być w sobotę najlepsi. I miejsce zajęła drużyna Polidea (Nadia, Piotr oraz Adam), II miejsce - 404 Team Name Not Found (Karol, Maja i Kasia), natomiast na trzecim miejscu znaleźli się debiutanci z zespołu Trójkącik (Nela, Kasia i Dawid). Najlepsza drużyna zwolniona zostanie z obowiązku kwalifikacji do kolejnej edycji TestingCup.

 

Hackathon był też okazją do zintegrowania się - rozmów o testowaniu (i nie tylko) przy pizzy, piwie, stole do piłkarzyków i planszówkach. Przewagą tak kameralnej imprezy nad dużymi wydarzeniami i konferencjami jest to, że można rzeczywiście się poznać i chyba każdy z uczestników zakończył ten dzień bogatszy nie tylko o nowe doświadczenia, ale też nowych przyjaciół.

Brawa i uznanie za przygotowanie imprezy należą się organizatorkom - Girls Who Test, JavaGirl.pl i wszystkim, którzy wspierali przygotowanie i przebieg hackathonu – programistom, wolontariuszom, sędziom i sponsorom. Mocno trzymamy kciuki za dalsze takie inicjatywy!

 

fot. Emilia Mańk | http://psychologiafotografii.pl/

 
 

To powinno Cię zainteresować