Nowa wersja Generatora danych testowych – zastrzyk nowych funkcjonalności i poprawek

Nowa wersja Generatora danych testowych – zastrzyk nowych funkcjonalności i poprawek
Właśnie ukazała się nowa wersja dobrze znanego dodatku do przeglądarek Firefox i Chrome, umożliwiającego generowanie danych testowych i wstawianie ich do formularzy za pośrednictwem skrótów klawiszowych lub menu kontekstowego w przeglądarce.

Generator został przebudowany względem poprzedniej wersji. Zmiany dotyczą głównie wprowadzenia nowej funkcjonalności, umożliwiającej konfigurowanie wielu projektów i zarządzanie nimi. W nowym module mamy możliwość tworzenia wielu projektów oraz konfigurowania ich w dowolny sposób. Projekty można przenosić między komputerami i użytkownika poprzez funkcję eksportu i importu. Daje to duże możliwości przenoszalności ustawień między członkami zespołu.

 

 

Pole wyboru aktualnego projektu zostało umieszone w głównych ustawieniach dodatku na belce górnej, więc zmiana projektu jest bardzo szybka i intuicyjna.

 

 

Dla danych użytkownika zakres możliwych danych do wygenerowania został zwiększony, przez co uzupełnianie imion, nazwisk czy adresów nie będzie już problemem. 

 

 

Zmiany dotyczą również generacji numeru PESEL - teraz wygenerowanie dowolnego numeru PESEL dla osoby pełnoletniej lub niepełnoletniej jest dostępne z menu kontekstowego. 

 

 

Jedną z nowych funkcjonalności jest możliwość automatycznego zaznaczania i odznaczania checkboxów w formularzach, przez co uzupełnienie całego formularza staje się jeszcze szybsze i łatwiejsze.

 

 

Zauważalną zmianą w menu kontekstowym jest przycisk "Pobierz ID" oraz "Pobierz NAME", które przyspieszają pracę z dodatkiem dzięki możliwości kopiowania wartości wspomnianych atrybutów dla wskazanych elementów.

 

 

W generatorze dodatkowo zostały wprowadzone niewielkie zmiany wizualne oraz poprawki defektów. Wraz ze zmianami został również poprawiony UX dodatku poprzez przemodelowanie niektórych funkcji, komunikatów oraz wprowadzenie poprawek walidacji ustawień. Jedną z nowych możliwości generatora jest również możliwość instalacji na komputerach z systemem operacyjnym Linux.

Nowa wersja niesie ze sobą spory zastrzyk udogodnień i nowych funkcjonalności. Niektóre z nowych funkcjonalności są jeszcze w wersji BETA, jednak prezentują stabilny poziom działania. Aktualni użytkownicy na pewno docenią nowe funkcjonalności, a przyszli użytkownicy mają jeszcze więcej powodów, aby zapoznać się z generatorem i wdrożyć go do swojego codziennego zestawu narzędzi testera oprogramowania.

 

Dodatek do przeglądarki CHROME >>

Dodatek do przeglądarki FIREFOX >>

Dokumentacja >>

 
 

To powinno Cię zainteresować