Wakacyjne praktyki testerskie. Podsumowanie.

Wakacyjne praktyki testerskie. Podsumowanie.
Czas na podsumowanie zdalnych praktyk z testowania.
 

Nasze praktyki skierowane były do osób chcących rozpocząć przygodę z testowaniem. Miały na celu pogłębienie i udoskonalenie umiejętności praktycznych w zawodzie testera, a przede wszystkim przygotowanie do wykonywania zawodu, w tym wykorzystania zdobytej wiedzy w pracy.

Założenia praktyk:

Czas trwania: 3 miesiące (od 1.07.2015)
Typ praktyk: zdalne

Liczba wakatów: 3

 

Spośród trzech zakwalifikowanych osób jedynie p. Jarosław Jakubowicz ukończył praktyki. Gratulujemy, tym bardziej, że p. Jarosław wykazał się olbrzymim sercem i zaangażowaniem. Jest to tester oprogramowania, którego z całą pewnością możemy polecić każdemu pracodawcy.

Oto jak sam podsumował praktyki:

"Bardzo dziękuję portalowi testerzy.pl oraz firmie 21CN za możliwość udziału w praktykach. W szczególności dziękuję Panu [od red. Piotr Krzosa - opiekun praktyk] za poświęcony czas oraz za chęć do tworzenia nowych zadań i sprawdzania odpowiedzi. Dziękuję również za wiele cennych wskazówek i pokierowanie w zdobywaniu wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z testowaniem oprogramowania. Jestem pewien, że zdobyta wiedza pozwoli mi na łatwiejsze znalezienie pracy jako tester i zdobycie kolejnych doświadczeń.

Ogólny feedback z praktyk jest bardzo pozytywny. Bardzo dużym plusem jest zróżnicowanie zadań (aplikacje webowe, desktopowe) oraz możliwość testowania aplikacji, które są w trakcie developowania co daje możliwość łatwiejszego znalezienia błędu a jest to niewątpliwie bardzo duże ułatwienie dla początkującego testera. Podobnie jest z aplikacjami takimi jak Mr Buggy gdzie na pewno są błędy i ich znalezienie jest kwestią czasu. Fajnym pomysłem jest też przygotowywanie dokumentacji takich jak wzór zgłoszenia incydentu czy kategorii defektów, co pozwala na teoretyczne zapoznanie się z zagadnieniami testowania. Dla praktycznego aspektu dokumentowania testów bardzo dobrymi zadaniami były raporty z przeprowadzonych testów oraz raportowanie defektów w aplikacjach przeznaczonych do tego takich jak Mantis. Dla mnie też dużym ułatwieniem były terminy przesyłania odpowiedzi najczęściej wypadające w niedzielę, w tygodniu nie zawsze jest czas a weekend można poświecić więcej czasu na testowanie. Kolejnym pozytywem jest zadanie, które miałem wymyślić samodzielnie, to pozwala na pójście w kierunku najbardziej odpowiadającym uczestnikom praktyk. [...]"

 

Ponieważ otrzymaliśmy bardzo dużo pytań odnośnie kolejnych edycji praktyk zdalnych, musimy przyznać, że nie będziemy ich już realizować. Jest to niestety zbyt duże obciążenie organizacyjne.

 

Zapraszamy na nasze PRAKTYKI STACJONARNE w Katowicach, w naszym biurze >>

To powinno Cię zainteresować