PTaQ #30

PTaQ #30
Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie PTaQ. Tym razem na spotkaniu posłuchamy dwóch prezentacji i jednego lightning talka.
 

Kiedy: 17 marca (czwartek), godz. 18.00

Gdzie: Poznań, ul. Morawskiego 12/5, siedziba firmy STX Next

Tematy prezentacji:

Kontrola w Windows – mechanizmy automatyzacji z przykładami. 

Prezentacja jest kierowana do osób zainteresowanych automatyzacją oraz testami aplikacji w Windows. W ramach prezentacji zostaną omówione trzy mechanizmy. Uczestnicy zapoznają się z zasadami ich działania, dzięki czemu będą mogli np. optymalnie dobrać metodę i narzędzia testów w Windows. Dla deweloperów zostaną przedstawione referencyjne kody źródłowe, które ułatwią przygotowanie własnych narzędzi. W trakcie prezentacji zostanie zaprezentowane działanie narzedzia opartego na tych mechanizmach.

Robert Berliński – absolwent Politechniki Poznańskiej z wieloletnim doświadczeniem programowania od komputerów 8 bitowych do mainframe. Pracował jako asystent dydaktyczny na PP. Miał zaszczyt prowadzić prezentacje między innymi dla Iowa Java Users Group i dla Colegio de Ingenieros del Peru. Obecnie QA w Perason IOKI w Poznaiu. Prywatnie podróżnik zainteresowany kulturami obu Ameryk i Chin.

 

Testowanie UI aplikacji mobilnych z wykorzystanie Calabash Android

Wprowadzenie do zagadnienia testowania aplikacji mobilny z wykorzystaniem Calabash Android. Prezentacja jak skonfigurować środowisko do testowania oraz jak przeprowadzić pierwsze testy. Analiza możliwości i ograniczeń środowiska do testowania.

Mariusz Krok zawodowo zajmuje się developmentem aplikacji mobilnych na platformę Android. Interesuje się wszystkimi technikami wytwarzania oprogramowania, obecnie poszerza wiedzę na temat BDD oraz tego jak efektywnie testować aplikacje.

 

Budowanie zaangażowanej społeczności użytkowników i beta testerów

Katarzyna Balcerzak (QA Coordinator w Fibar Group) w swoim lightning talku opowie nam o budowaniu zaangażowanej społeczności użytkowników i beta testerów. Przedstawi co taka społeczność daje testerom i w jaki sposób uzyskali takie grono osób.

 

Przypominamy, że spotkania są darmowe i nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji.

Zapraszamy!

 

 

#ptaq

 

To powinno Cię zainteresować