PTaQ #43

PTaQ #43
Zapraszamy na kolejne spotkanie PTaQ. Będziemy mogli posłuchać duetu Marka Bugiela oraz Piotra Hełki o tym, jak budować systemy, które będą wspierać zapewnianie jakości w projekcie. Następnie Ania Budziszewska opowie nam o podejściu do testowania Adobe Analytics. Na zakończenie Łukasz Murawski przedstawi nam jak projektować realistyczne testy wydajności.
 

Kiedy: 22 czerwca (czwartek), godz. 18.00

Gdzie: Poznań, ul. Murawa 12-18 (biuro firmy Cognifide, wejście B)

Tematy prezentacji:

1. Jak budować systemy wspierające zapewnienie jakości?

Dużo mówi się obecnie o narzędziach i technicznych sposobach zapewnienia jakości w projektach.
Projekty i systemy tworzą ludzie, i to ostatecznie od nich zależy czy będą wspierać zapewnienie jakości, czy nie...
Jak budować systemy zapewniające jakość tworzonych produktów
Co robić gdy systemy zawodzą?
Co o zapewnieniu jakości mówi Managment 3.0 ?

O tym wszystkim powiemy na najbliższym spotkaniu PTaQ.

Warsztaty poprowadzą organizatorzy wrocławskiego Meetupu Management 3.0: Marek Bugiel, pracujący na co dzień jako menadżer funkcyjny i personalny Capgemini, wdraża praktyki Managementu 3.0 do codziennego użycia, a także aktywny mówca klubu krasomówczego  oraz Piotr Hełka, facylitator Management 3.0 oraz starszy inżynier oprogramowania w firmie NewVoiceMedia, nastawiony na budowanie sprawnych adaptacyjnych systemów międzyludzkich realizujących złożone wyzwania ze sfery IT. Piotr i Marek prowadzą również w Poznaniu warsztaty Management 3.0 w ramach Amdigo.

 

2. Testing analytics, czyli jak testować, żeby nie zwariować.

Krótka historia o testowaniu Adobe Analytics - od czego warto zacząć, czego unikać i jakie rozwiązania stosować.

Anna Budziszewska - testowaniem zajmuje się od blisko siedmiu lat, od trzech lat w Cognifide. Zawodowo interesuje się m.in. testami eksploracyjnymi, analizą biznesową, zarządzaniem zespołem oraz testami automatycznymi. Prywatnie miłośniczka podróży, jogi i dobrej kuchni.

 

3. Jak na podstawie danych analitycznych zaprojektować i zaimplementować realistyczny test wydajnościowy

Mając dostęp do danych analitycznych klienta, jesteśmy w stanie przekuć je w scenariusz a następnie zaimplementować jako skrypt. Dzięki temu nasze testy oprócz wartości technicznej zyskują też wartość biznesową - możemy przewidzieć z większym prawdopodobieństwem jak zachowa się system produkcyjny i "ilu użytkowników" tak naprawdę wspiera. Jak to zrobić? Na przykładzie JMetera pokażemy jak zbudować test i jakie dane analityczne będą dla nas przydatne.

Łukasz Morawski - lider, tester, od kilkunastu lat w IT. Specjalizuje się w technicznej stronie testowania. Lubi kiedy sprawy są załatwiane, a rzeczy się dzieją. Czasami coś napisze lub powie o testowaniu. Uważa, że najlepsze narzędzia to Wasz mózg i ręce. Obecnie pracuje jako QA w Cognifide.

 

 

testerzy.pl wspierają spotkania PTaQ, serdecznie zapraszamy!

 

 

To powinno Cię zainteresować