Rapid Software Testing z Michaelem Boltonem

Rapid Software Testing z Michaelem Boltonem
O szkoleniu Ten opracowany przez Jamesa Bacha oraz Michaela Boltona praktyczny, 3-dniowy warsztat wprowadzi Cię w zagadnienie Rapid Software Testing, metodyki stworzonej w odpowiedzi na potrzeby dzisiejszego świata - niewystarczających zasobów, informacji i czasu.
 

Podstawą warsztatów są założenia opisane w publikacji "Lessons Learned in Software Testing: a Context-Driven Approach". Zajęcia prezentują podejście do testowania oparte na rozwoju własnych umiejętności, nie zapominając o najważniejszej misji testowania: rzucanie światła na projekt poprzez ocenę jakości produktu.

Prezentowana podczas wykładów filozofia Rapid Testing nie ma nic wspólnego z tradycyjnym podejściem do testowania, w którym pomija się część testowania poświęconą myśleniu, a w zamian zaleca się tworzenie niekończących się stosów dokumentów . Produkty są zbyt złożone, a testerzy zbyt drodzy. Rapid Testing wykorzystuje podejście iteracyjne i heurystyczne metody w celu optymalizacji testowania i dopasowania się do oczekiwań klienta. Rapid Testing to nie tylko testowanie oparte na poczuciu pilności - to testowanie oparte na wykonaniu zadania, eliminujące niepotrzebną pracę na rzecz zapewnienia, że wszystko, co konieczne zostało wykonane. Koncentruje się na postawieniu pytania, co testowanie może jeszcze zrobić, aby przyspieszyć projekt.

 

Ważnym narzędziem Rapid Testing omawianym podczas warsztatów jest testowanie eksploracyjne. Łączy ono projektowanie i wykonanie testów w jeden proces, który pozwala na szybkie znalezienie wielu problemów. Jeżeli jesteś doświadczonym testerem, dowiesz się, jak nazwać procesy testowania, które już wykorzystujesz w praktyce. Jeżeli jesteś "świeżym" testerem, warsztaty pomogą Ci w zdobyciu istotnego doświadczenia.

 

 

Na szkoleniu nauczysz się

  • Jak skupić się na wyznaczonym celu i łatwo odnaleźć się w nowej sytuacji, błyskawicznie opanowując testowanie każdego produktu lub idei produktu.
  • Jak analizować, wybierać i używać zwięzłe i skuteczne mechanizmy heurystyczne, modele i praktyki do szybkiego projektowania testów.
  • Jak testować fachowo pomimo niejednoznacznych, brakujących lub ciągle się zmieniających  specyfikacji.
  • Jak radzić sobie z potencjalnie przytłaczającą  złożonością  lub dezorientacją.
  • W jaki sposób zdecydować, kiedy rozpocząć, wstrzymać lub zakończyć testowanie-lub jak kontynuować testowanie  kiedy zmierzamy w przeciwnym kierunku.
  • Jak przygotować i dostarczyć wiarygodne raporty z testowania w każdej chwili.
 
Chcesz dowiedzieć się więcej o Rapid Software Testing?
 
Zajrzyj na stronę Michaela Boltona 
 
 

Michael Bolton

Ekspert z 20 letnim doświadczenia w branży IT. Wraz z James Bachem jest autorem „Rapid Sotware Testing”, koncepcji, którą przedstawiał podczas warsztatów, szkoleń i konferencji już na pięciu kontynentach (i jednym subkontynencie!). W grudniu po raz pierwszy będzie miał okazję przeprowadzić warsztaty w Polsce.

Od 2005 roku regularnie pisze dla „Better Sotware Magazine”. Jest współtwórcą corocznych warsztatów testowania oprogramowania w Toronto. Szczegółową listę jego dotychczasowych doświadczeń znajdziecie tutaj 

Warto podkreślić, że Michael Bolton wraz z Jamesem Bachem są najbardziej znanymi przedstawicielami Contex Driven School, a ich prace leżą u podstaw testowania eksploracyjnego. Michael jest szefem programowym tegorocznej konferencji EuroSTAR i podczas szkolenia pojawią się koncepcje i idee prosto z tego najważniejszego wydarzenia testerskiego w Europie.
 
 

Wymagania wobec uczestników warsztatu

Konieczne jest zabranie ze sobą swoich laptopów z zainstalowanym systemem Windows (2000, XP, Vista, lub 7). Każdy laptop powinien mieć wejście USB. Wszystkie niezbędne do przeprowadzenia szkolenia materiały zostaną zainstalowane na Waszych laptopach. Każdy z uczestników powinien posiadać uprawnienia administratora, tak aby móc także zainstalować na nim oprogramowanie.
 
 

Kiedy: 9-11.12.2013

Gdzie: Wrocław

Cena: 5 000 PLN netto/os. (+23% VAT). Liczba miejsc ograniczona.

Kontakt: joanna.mocko@testerzy.pl
 
 

To powinno Cię zainteresować