Podstawą warsztatów są założenia opisane w publikacji "Lessons Learned in Software Testing: a Context-Driven Approach". Zajęcia prezentują podejście do testowania oparte na rozwoju własnych umiejętności, nie zapominając o najważniejszej misji testowania: rzucanie światła na projekt poprzez ocenę jakości produktu.
Prezentowana podczas wykładów filozofia Rapid Testing nie ma nic wspólnego z tradycyjnym podejściem do testowania, w którym pomija się część testowania poświęconą myśleniu, a w zamian zaleca się tworzenie niekończących się stosów dokumentów . Produkty są zbyt złożone, a testerzy zbyt drodzy. Rapid Testing wykorzystuje podejście iteracyjne i heurystyczne metody w celu optymalizacji testowania i dopasowania się do oczekiwań klienta. Rapid Testing to nie tylko testowanie oparte na poczuciu pilności - to testowanie oparte na wykonaniu zadania, eliminujące niepotrzebną pracę na rzecz zapewnienia, że wszystko, co konieczne zostało wykonane. Koncentruje się na postawieniu pytania, co testowanie może jeszcze zrobić, aby przyspieszyć projekt.
Ważnym narzędziem Rapid Testing omawianym podczas warsztatów jest testowanie eksploracyjne. Łączy ono projektowanie i wykonanie testów w jeden proces, który pozwala na szybkie znalezienie wielu problemów. Jeżeli jesteś doświadczonym testerem, dowiesz się, jak nazwać procesy testowania, które już wykorzystujesz w praktyce. Jeżeli jesteś "świeżym" testerem, warsztaty pomogą Ci w zdobyciu istotnego doświadczenia.
Na szkoleniu nauczysz się
- Jak skupić się na wyznaczonym celu i łatwo odnaleźć się w nowej sytuacji, błyskawicznie opanowując testowanie każdego produktu lub idei produktu.
- Jak analizować, wybierać i używać zwięzłe i skuteczne mechanizmy heurystyczne, modele i praktyki do szybkiego projektowania testów.
- Jak testować fachowo pomimo niejednoznacznych, brakujących lub ciągle się zmieniających specyfikacji.
- Jak radzić sobie z potencjalnie przytłaczającą złożonością lub dezorientacją.
- W jaki sposób zdecydować, kiedy rozpocząć, wstrzymać lub zakończyć testowanie-lub jak kontynuować testowanie kiedy zmierzamy w przeciwnym kierunku.
- Jak przygotować i dostarczyć wiarygodne raporty z testowania w każdej chwili.
Michael Bolton
Ekspert z 20 letnim doświadczenia w branży IT. Wraz z James Bachem jest autorem „Rapid Sotware Testing”, koncepcji, którą przedstawiał podczas warsztatów, szkoleń i konferencji już na pięciu kontynentach (i jednym subkontynencie!). W grudniu po raz pierwszy będzie miał okazję przeprowadzić warsztaty w Polsce.
Od 2005 roku regularnie pisze dla „Better Sotware Magazine”. Jest współtwórcą corocznych warsztatów testowania oprogramowania w Toronto. Szczegółową listę jego dotychczasowych doświadczeń znajdziecie tutaj
Wymagania wobec uczestników warsztatu
Kiedy: 9-11.12.2013
Gdzie: Wrocław
Cena: 5 000 PLN netto/os. (+23% VAT). Liczba miejsc ograniczona.