Ruszają nowe studia z testowania we Wrocławiu

Ruszają nowe studia z testowania we Wrocławiu
Jak napisać program testujący serwis www albo przetestować aplikację na smartfona dowiedzą się słuchacze na studiów podyplomowych startujących w październiku 2016 roku we Wrocławiu.
 

Studia nauczą nowych adeptów branży IT (lub pogłębią wiedzę słuchaczy bardziej doświadczonych) programowania, strategii i sposobów testowania oraz tego, jak przygotować środowisko dla budowy oprogramowania.

Zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej za kilka lat pracowników branży IT może brakować w liczbie nawet miliona. Przez ostatnie lata zapotrzebowanie na pracowników IT jest bardzo wysokie i nie zapowiada się, aby szybko się to zmieniło.

Dlatego też Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu dodała do swojej oferty studia podyplomowe z testowania. Program został stworzony wraz z grupą praktyków z branży IT pod patronatem firm zajmujących się budową i testowaniem oprogramowania.

Studia mają na celu przygotowanie testerów oprogramowania dla systemów informatycznych, webserwisów oraz aplikacji mobilnych. Celem jest, aby zdobyta wiedza umożliwiła absolwentom mieć realny wpływ na jakość oprogramowania oraz zmniejszenie czasu jego wytwarzania. 

Program studiów jest tak przemyślany, aby pozwolić studentom zdobyć zarówno solidną wiedzę teoretyczną, jak również nauczyć umiejętności programowania w języku Python (również dla początkujących) i konfiguracji środowiska testowego, aby w konsekwencji nauczyć sprawnego testowania serwisów internetowych i aplikacji mobilnych – na praktycznych przykładach.

Zajęcia będą odbywać się w laboratoriach komputerowych wyposażonych w sprzęt i oprogramowanie pod budowanie i testowanie aplikacji mobilnych dla platform Android i iOS. Zajęcia będą prowadzone przez praktyków z branży testerskiej, a ćwiczenia będą podobne do rzeczywistej pracy testera czy programisty budującego aplikacje na systemy mobilne. Podczas ćwiczeń obejmujących webserwisy studenci będą korzystać z popularnych narzędzi takich jak np. robot framework.

Studia na Wyższej Szkole Bankowej objęte są patronatem testerzy.pl. Dzięki temu studentci będą mogli podejść do egzaminu ISTQB Poziom Podstawowy jeszcze w trakcie studiów. Pomożemy też studentom rozpocząć karierę w branży IT organizując praktyki oraz umożliwimy wybranym osobom podjęcie pracy.

 

Warto się śpieszyć, aby zapisać się na ostatnie wolne miejsca. Zapisy i informacje dostępne są pod adresem: www.studiujtestowanie.pl

 

To powinno Cię zainteresować