PTaQ #32

PTaQ #32
Zapraszamy na najbliższe, letnie spotkanie lokalnej grupy PTaQ. Spotkanie będzie poświęcone w całości automatyzacji.
 
Oprócz prezentacji podczas spotkania odbędzie się zbiórka pieniędzy, aby pomóc Łukaszowi (https://zrzutka.pl/mmtm2j). Na miejscu będzie skarbonka, a całość zebranych pieniędzy zostanie przesłana Łukaszowi.
 

Kiedy: 28 lipca (czwartek), godz. 18.00

Gdzie: Poznań, ul. Mostowa 11 (siedziba firmy Egnyte)

Tematy prezentacji:

Jan Sabak: Jak zbudować framework do automatyzacji?

W prezentacji pokażę podstawowe zasady budowy frameworku do automatyzacji testów funkcjonalnych. Na początku pokażę przykład źle wykonanego skryptu do automatyzacji testów, a później na przykładzie Robot Framework, Pythona i Selenium WebDrivera zademonstruję framework, który pozwala na pisanie utrzymywalnych testów, czyli takich, które dają się łatwo rozwijać i zmieniać wraz z rozwojem testowanej aplikacji.
 

Milena Sobolewska: Jak zaimplementować page object pattern kiedy brakuje page'ów i drivera?

Wszystko jest jasne, proste i klarowne jak automatyzujemy aplikację webową - selenium webdriver, page object pattern i do przodu. Ale co zrobić kiedy nie możemy zastosować selenium webdriver? Kiedy nie możemy zastosować żadnego istniejącego drivera, bo nie istnieje żaden który komunikował by się z naszymi komponentami które testujemy. Mało tego, nasze komponenty nie są nawet page'ami a plikami i folderami na dysku lokalnym oraz w chmurze. Uciekać i w popłochu zmienić pracę, zawód i powołanie? Czy może jednak przyjąć wyzwanie?

Podczas prezentacji pokażę jak uporaliśmy się z tym problemem w naszym projekcie oraz postaram się pokazać, że page object pattern można stosować prawie w każdym kontekście, jego nazwa jest myląca i w ogóle cały problem nie jest taki skomplikowany jak się na początku wydaje. 

 
 

Przypominamy, że spotkania są darmowe i nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji.

Serdecznie zapraszamy!
 

 

To powinno Cię zainteresować