Tak jak w poprzednich edycjach, testerzy.pl są partnerem kierunku i doradzają w zakresie programu - czego i jak uczą się kandydaci na testerów i doświadczeni testerzy. Cieszy to, że organizatorzy biorą pod uwagę wszystkie krytyczne uwagi i w każdej kolejnej edycji wprowadzają zmiany, naszym zdaniem idące w dobrym kierunku.
Co się zmieniło w porównaniu do poprzednich roczników?
Przede wszystkim grono wykładowców to prawie wyłącznie testerzy-praktycy, których znamy z konferencji, spotkań lokalnych społeczności oraz wspólnej pracy nad różnego rodzaju projektami. Są wśród nich nawet aktualni mistrzowie Polski w testowaniu! Warto podkreślić, że również przedmiotów "nietesterskich", jak bazy danych czy programowanie nauczają osoby zajmujące się właśnie testowaniem. To gwarancja tego, że przekazywane informacje będą dużo bardziej przydatne przyszłym i obecnym testerom niż suche akademickie wykłady.
Pojawiły się nowe przedmioty: "Testowanie aplikacji mobilnych" oraz "Wstęp do programowania w Java dla testerów". Zniknął przedmiot "Elementy systemów operacyjnych". Zmniejszono liczbę godzin przedmiotów "Zarządzanie procesem, zespołem i projektem testowym" (trochę) oraz "Praktyczne przygotowanie do egzaminu ISTQB" (drastycznie). Po raz kolejny dodano kilka godzin do przedmiotu "Automatyzacja testów".
W efekcie powstał bardzo ambitny i nastawiony na praktyczne ćwiczenia program.
Trzymamy kciuki (ale również aktywnie pomagamy jako wykładowcy), aby udało się go z sukcesem zrealizować! Rynek pracy dla wykształconych, świadomych testerów o szerokich horyzontach (a takich ma ambicję kształcić uczelnia Vistula) wydaje się wciąż niezaspokojony.
Więcej informacji na stronie uczelni: http://www.vistula.edu.pl/…/studi…/testowanie-oprogramowania
Zajęcia ruszają w październiku - warto zapytać swojego pracodawcę o możliwość dofinansowania tego typu nauki. W cenie 6000 zł można "kupić" 200 godzin wartościowych, praktycznych zajęć z różnych obszarów testowania. Stosunek jakości do ceny zdecydowanie robi wrażenie.