Software Talks #2: Trójmiasto

Software Talks #2: Trójmiasto
Zapraszamy już na drugie spotkanie Software Talks w Trójmieście!

Software Talks to cykl spotkań, na które zapraszani są najlepsi prelegenci z Polski i z zagranicy. Uczestnicy mogą liczyć na nieformalną atmosferę, smaczne piwo i przekąski oraz solidną dawkę wiedzy. Poprzednia edycja Software Talks w Gdańsku okazała się wielkim sukcesem, więc zapraszamy ponownie!

 

Kiedy: 2.02.2016 (wtorek), godz. 17.00

Gdzie: Gdańsk, szczegóły już wkrótce!

 

AGENDA

17.00 Witanie gości, networking

17.30 Tomasz Zieliński „Dzielnica ślepych uliczek, czyli o ewolucji urządzeń mobilnych”

Spójrz na swojego smartfona. Kilka rdzeni, kilka gigabajtów RAM-u, ekran HD. Kilkanaście lat temu mieliśmy tysiąc razy słabsze procesory, dziesięć tysięcy razy mniejszą pamięć i sto razy większe ambicje. Opowiem o ślepych uliczkach, w które ładowali się liczni producenci urządzeń mobilnych, innowacjach, które pojawiały się dekadę za wcześnie i krętej ścieżce, która doprowadziła nas do urządzeń, jakie znamy dziś.

18.15-18.45 Przerwa

18.45 Natalia Krawczyk „Wzorce w automatyzacji testów aplikacji webowych”

Prelekcja będzie przeglądem wzorców oraz anty-wzorców projektowych stosowanych w automatyzacji aplikacji webowych. Spojrzymy na zastosowanie wzorców jako rozwiązanie na najczęściej spotykane problemy w automatyzacji testów – takie jak stabilność czy utrzymanie testów. Omówimy m.in. Page Object Pattern i Action Wrapper Pattern. Na koniec zaprezentuję również kilka najczęściej popełnianych błędów w automatyzacji.

19.30-20.00 Przerwa

20.00 Hans Schaefer “Test Prioritization Based on Risks and Benefits”

Podczas prelekcji Hans opowie o dwóch ciekawych sposobach testowania. Pierwszym będzie risk-based testing, który skupia się na priorytetyzowaniu najbardziej zagrożonych obszarów aplikacji. Odmienną filozofię reprezentuje benefit-based testing. Tutaj tester skupia się przede wszystkim na elementach systemu, które zapewniają użytkownikom największą korzyść. Jak mówi sam Hans Schaefer: „Testowanie to zazwyczaj ostatni krok w tworzeniu oprogramowania. Wszystkie opóźnienia z poprzednich etapów nawarstwiają się w tym punkcie, więc testy prowadzone są pod ogromnym ciśnieniem czasu i budżetu”. Jak najlepiej poradzić sobie w takiej sytuacji? Zainteresowanych odpowiedzią zapraszamy do rejestracji.

 

Kim są prelegenci?

Tomasz Zieliński

Absolwent Wydziału Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim, lider zespołu mobilnego w firmie PGS Software. Brał udział w pracach nad grą Angry Birds, pracował przy wyszukiwarce BING, programował tramwaje i autobusy, rozwijał systemy finansowe dla NBP. W roku 2010 wydał program Transportoid, pierwszy w Polsce mobilny rozkład jazdy komunikacji miejskiej dla systemu Android. Zapalony pilot paralotniowy.

 

Natalia Krawczyk

Posiada kilkuletnie doświadczenie w testowaniu oprogramowania w różnych technologiach. Testowaniem interesuje się bardziej od strony technicznej, stąd jej zamiłowanie do automatyzacji. Posiada certyfikat ISTQB Advanced Level Test Manager. Prelegentka WrotQA, TestWarez, uczestniczka TestingCup oraz pomysłodawczyni/współorganizatorka Automated Testing Cup. Lubi zadawać filizoficzne pytania odnośnie testów i szukać na nie odpowiedzi. W wolnym czasie lubi jeździć na festiwale muzyczne i oglądać „Przyjaciół”.

 

Hans Schaefer

Hans Schaefer to przewodniczący Norweskiej Komisji Testowania, konsultant firm takich jak Nokia, Statoil oraz Bombardier, wykładowca i znany na świecie prelegent, a prywatnie miłośnik kolei żywo zainteresowany sprawami bezpieczeństwa ruchu torowego.

 

Udział w spotkaniu wymaga rejestracji >>

Organizatorem i sponsorem spotkania jest firma PGS Software.