Studia podyplomowe: testerzy oprogramowania

Studia podyplomowe: testerzy oprogramowania
Pisaliśmy już o otwartych przez Vistulę studiach inżynierskich ze specjalizacją testowanie oprogramownia. Czas na kolejną dobrą wiadomość. Ta sama uczelnia, po naszych namowach, zdecydowała się otworzyć również studia podyplomowe - testerzy oprogramowania.



Uczelnia o studiach pisze w następujący sposób: Studia kierowane są do osób pragnących uzyskać umiejętności zawodowe jako profesjonalny Tester Oprogramowania, który jest i będzie poszukiwany na rynku pracy. Zakres tematyczny studiów obejmuje wiedzę teoretyczną i przygotowanie praktyczne, które umożliwi nie tylko pełnienie roli osoby kontrolującej jakość wytwarzanego oprogramowania, ale również przystąpienie do międzynarodowego egzaminu na certyfikat testera ISTQB.

Podyplomowe studia Testerzy oprogramowania umożliwiają uzyskanie wiedzy, umiejętności i uprawnień specjalisty w zakresie: weryfikacji i walidacji oprogramowania, wykrywania nieprawidłowości funkcjonalnych i niefunkcjonalnych (np. w zakresie wydajności, niezawodności i użyteczności), zapobiegania awariom oprogramowania i identyfikacji przyczyn ich występowania, zapewnienia jakości (Quality Assurance) oraz mierzenia i kontroli jakości (Quality Control). Absolwent specjalności Testerzy oprogramowania będzie przygotowany do przeprowadzania testów różnymi technikami, stosowania narzędzi automatyzujących proces testowania, opracowywania scenariuszy testowych, przygotowywania zestawów danych testowych, raportowania wykrytych nieprawidłowości, opracowywania dokumentacji procesu testowania oraz bieżącej współpracy z zespołami analityków, projektantów i programistów.

Warto podkreślić, że zaprojektowany z naszym udziałem plan zajęć odwołuje się do ISTQB jedynie w około 15%. Całą resztę zajęć pragniemy poświęcić czystej praktyce testowania wraz z technikami i automatyzacją. Mamy przekonanie, że ukończenie studiów da studentom przygotowanie do optymalnej pracy w testowaniu. Liczymy również, że prestiż marek ISTQB, Vistula i testerzy.pl zagwarantuje pracę zaraz po studiach.

Strona studiów podyplomowych: LINK

Informacja o studiach inżynierskich: LINK

To powinno Cię zainteresować