Świąteczne testowanie aplikacji TestArena!

Świąteczne testowanie aplikacji TestArena!
Chcesz zdobyć doświadczenie? Chcesz zdobyć nagrody? A może po prostu chcesz produktywnie spędzić czas świąteczno-noworoczny? Jeśli tak, to czas potestować na (Test)Arenie…
 

Przygotowaliśmy specjalną akcję związaną z testowaniem oprogramowania. Akcja skierowana jest do osób zaczynających swoją drogę w obszarze testowania oprogramowania, ale również dla „wyjadaczy”, którzy pierwsze kroki mają już dawno za sobą.

Akcja dotyczy testowania aplikacji TestArena - darmowego narzędzia do zarządzania testami, która przed kilkoma dniami wyszła spod rąk deweloperów. Aplikacja przeszła szereg zmian i poprawek, ale nie została dogłębnie zweryfikowana. Tutaj pojawiają się zadania dla Was - przetestować funkcjonalnie aplikację i znaleźć istniejące defekty. 

 

<spoiler>Obszary nowe i zmodyfikowane będą najlepszymi miejscami do szukania defektów</spoiler>

 

Lista najważniejszych zmian w aplikacji:

 • tworzenie zgłoszeń / testu bezpośrednio w zadaniu,
 • możliwość podpięcia zgłoszeń do zadania i podpięcie zgłoszeń do testu w tym samym zadaniu,
 • zmiana prezentacji zgłoszeń w zadaniu,
 • zmiana prezentacji uprawnień,
 • dodanie zależności pomiędzy uprawnieniami,
 • dodanie listy zadań do testu w bazie testów,
 • zmiana prezentacji podpiętych zadań i testów w zgłoszeniu,
 • zmiana wpisów w historii zadań i zgłoszeń,
 • poprawienie klonowania testów,
 • zmiany danych w eksporcie projektu,
 • wprowadzenie ograniczeń możliwości usunięcia zadań, testów w zadaniu, oraz zgłoszeń które zostały powiązane,
 • zmiany w prezentacji i ograniczenia dla plików/folderów w przeglądarce plików,
 • poprawienie funkcjonowania oznaczania pozycji oraz akcji grupowych na listach,
 • usunięto moduł wiadomości,
 • zmiany w statusach we właściwościach projektu,
 • poprawa defektów
 • migracja na PHP 7.2.

 

Instrukcja użytkownika nie została jeszcze w pełni zaktualizowana, stąd też podczas testów koniecznym będzie wykorzystać własne doświadczenie i kreatywność. Sama instrukcja użytkownika również podlega sprawdzeniu. W instrukcji nie szukamy jednak literówek, brakujących przecinków czy „sierot” – celem jest zweryfikowanie spójności i poprawności opisu funkcjonalnego względem dokumentu i aplikacji. 

Strona projektu: http://testarena.pl

Aktualizowana instrukcja użytkownika: https://docs.google.com/document/d/121Sk-GGnfCBsRxzs0s0H4xECp6rKfkg61UJ96iI4Rr4/edit?usp=sharing

Aplikacja jest dostępna pod adresem: http://test.testarena.pl/

Dane do uwierzytelnienia: christmas / test

Dane logowania konta administratora: 

Login: christmasadmin@testarena.pl
Hasło: Swieta2018
 
W celu logowania do aplikacji został przygotowany specjalny użytkownik administracyjny. Użytkownik ten jest zablokowany pod względem zmian adresu email i hasła, aby nie komplikować pracy sobie i innym uczestnikom. Aby zrealizować testy koniecznym będzie założenie przynajmniej jednego własnego konta. Wykonywanie testów na dostarczonym użytkowniku administracyjnym nie jest wskazane. Prosimy również o niewykonywanie testów wydajności oraz bezpieczeństwa – tego typu testy nie są przedmiotem naszej akcji.

 

Zgłoszenia prosimy raportować do narzędzia Mantis dostępnego pod adresem: http://mantis-test.testarena.pl

Dane do uwierzytelnienia: christmas / test

Aby móc raportować zgłoszenia w narzędziu Mantis koniecznym będzie założenie własnego konta.

 

Prosimy, aby wszystkie zakładane konta były zanonimizowane - formą identyfikacji uczestników będzie adres email, na który zostanie założone konto w narzędziu Mantis - prosimy o założenie konta na prawdziwy i używany adres email. Wasz adres e-mail nie zostanie użyty do niczego innego za wyjątkiem komunikacji w temacie akcji, a na Waszą prośbę może zostać w dowolnym momencie usunięty.

W przypadku raportowania wcześniej zgłoszonych defektów zgłoszenia będą zamykane z informacją o duplikacie.

Zgłoszenia dotyczące aplikacji TestArena prosimy dodawać do projektu 'TestArena' - wybór w prawym górnym rogu narzędzia Mantis.

Zgłoszenia dotyczące instrukcji użytkownika prosimy dodawać do projektu 'Instrukcja użytkownika' - wybór w prawym górnym rogu narzędzia Mantis.

 

Akcja będzie realizowana od dzisiaj do końca dnia 6 stycznia 2019 r.

W trakcie trwania akcji zakładamy możliwość aktualizacji aplikacji TestArena związanej ze zmianami lub poprawką defektów oraz możliwość aktualizacji instrukcji użytkownika.

 

W ramach naszej akcji dla wybranych 5 osób zostaną przygotowane nagrody w skład których wchodzą rabaty 5%, 10% i 15% na nasze szkolenia oraz zestawy gadżetów testerzy.pl.

Poza ww. nagrodami oferujemy również możliwość formalnego potwierdzenia udziału w testach w formie zaświadczenia. Osoby szukające doświadczenia mogą uzyskać potwierdzenie jego zdobycia, ale pamiętajcie - naprawdę trzeba się zaangażować, zaraportować wiele krytycznych defektów i brać aktywny udział w projekcie. Zaświadczenia wystawiane będą jedynie dla osób, które pokazały testerską skuteczność. 

 

Osoby zdobywające nagrody zostaną wybrane po przeanalizowaniu jakości zgłoszeń, zasadności oraz ich wagi. Lista osób zostanie opublikowana 14 stycznia 2019 r. W przypadku dużej liczby zgłoszeń zakładamy możliwość przesunięcia terminu ogłoszenia wyników.

W przypadku stwierdzenia nienależytego zachowania lub zachowania powodującego szkodę innym uczestnikom, organizatorom akcji lub innym podmiotom uczestnik może zostać wyeliminowany z akcji.

Wysyłka nagród przewidziana jest w na luty 2019 r.

 

 

To powinno Cię zainteresować