Szkolenie Rapid Software Testing z Michaelem Boltonem

Szkolenie Rapid Software Testing z Michaelem Boltonem
Michael Bolton - współtwórca Rapid Software Testing, charyzmatyczny mówca i trener, autorytet szkoły Context-Driven Testing odwiedzi w maju Polskę!
 

Michael Bolton to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie testowania oprogramowania. Trudno w jednym miejscu wymienić wszystkie jego dokonania, publikacje i wystąpienia, szczególnie że z testowaniem oprogramowania związany jest już 25 lat. Aktualnie pracuje jako konsultant i uczy testowania. Jak sam mówi, pomaga innym rozwiązywać problemy związane z testami, o których sądzili, że nie są w stanie ich rozwiązać. Jest współautorem (wspólnie z Jamesem Bachem) Rapid Software Testing.

Jego wizyta w Łodzi stwarza jedyną w swoim rodzaju okazję do wzięcia udziału w prowadzonym przez niego 3-dniowym szkoleniu z Rapid Software Testing. W kursie wzięły już udział setki testerów na całym świecie, ale będzie to pierwsze takie szkolenie w Polsce.

Szkolenie odbędzie się przed TestingCup, 23-25 maja, w Łodzi.

Ten opracowany przez Jamesa Bacha oraz Michaela Boltona praktyczny, 3-dniowy warsztat wprowadzi Cię w zagadnienie Rapid Software Testing, metodyki stworzonej w odpowiedzi na potrzeby dzisiejszego świata - niewystarczających zasobów, informacji i czasu. Podstawą warsztatów są założenia opisane w publikacji "Lessons Learned in Software Testing: a Context-Driven Approach". Zajęcia prezentują podejście do testowania oparte na rozwoju własnych umiejętności, nie zapominając o najważniejszej misji testowania: rzucanie światła na projekt poprzez ocenę jakości produktu.

Prezentowana podczas szkolenia filozofia Rapid Testing nie ma nic wspólnego z tradycyjnym podejściem do testowania, w którym pomija się część testowania poświęconą myśleniu, a w zamian zaleca się tworzenie niekończących się stosów dokumentów . Produkty są zbyt złożone, a testerzy zbyt drodzy. Rapid Testing wykorzystuje podejście iteracyjne i heurystyczne metody w celu optymalizacji testowania i dopasowania się do oczekiwań klienta. Rapid Testing to nie tylko testowanie oparte na poczuciu pilności - to testowanie oparte na wykonaniu zadania, eliminujące niepotrzebną pracę na rzecz zapewnienia, że wszystko, co konieczne zostało wykonane. Koncentruje się na postawieniu pytania, co testowanie może jeszcze zrobić, aby przyspieszyć projekt.

Ważnym narzędziem Rapid Testing omawianym podczas szkolenia jest testowanie eksploracyjne. Łączy ono projektowanie i wykonanie testów w jeden proces, który pozwala na szybkie znalezienie wielu problemów. Jeżeli jesteś doświadczonym testerem, dowiesz się, jak nazwać procesy testowania, które już wykorzystujesz w praktyce. Jeżeli jesteś "świeżym" testerem, warsztaty pomogą Ci w zdobyciu istotnego doświadczenia.

 

Na szkoleniu nauczysz się:

  • Jak skupić się na wyznaczonym celu i łatwo odnaleźć się w nowej sytuacji, błyskawicznie opanowując testowanie każdego produktu lub idei produktu.
  • Jak analizować, wybierać i używać zwięzłe i skuteczne mechanizmy heurystyczne, modele i praktyki do szybkiego projektowania testów.
  • Jak testować fachowo pomimo niejednoznacznych, brakujących lub ciągle się zmieniających specyfikacji.
  • Jak radzić sobie z potencjalnie przytłaczającą  złożonością  lub dezorientacją.
  • W jaki sposób zdecydować, kiedy rozpocząć, wstrzymać lub zakończyć testowanie-lub jak kontynuować testowanie  kiedy zmierzamy w przeciwnym kierunku.
  • Jak przygotować i dostarczyć wiarygodne raporty z testowania w każdej chwili.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o Rapid Software Testing? Zajrzyj na stronę Michaela Boltona: http://www.developsense.com/courses.html.

O testowaniu sterowanym kontekstem mieliśmy okazję posłuchać już podczas TestingCup 2016 m.in. w wysoko ocenionej przez uczestników prezentacji „Context-Driven Testing – nowa nadzieja” Michała Stryjaka i zdecydowanie warto do tej prezentacji wrócić:

 

 

Koszt udziału w 3-dniowym kursie z Michaelem Boltonem to 4000,00 zł netto (przy rezerwacji miejsca do końca stycznia, potem cena wzrasta do 4500 zł netto). Dodatkowo, osoby, które zdecydują się zarezerwować miejsce jeszcze w tym roku czeka atrakcyjny upominek.

Jeśli chcielibyście zarezerwować dla siebie miejsce lub macie jakiekolwiek pytanie, zachęcamy do kontaktu z Joanną Moćko: joanna.mocko@testingcup.pl.

Polecamy! Naprawdę warto skorzystać z tej wyjątkowej okazji!

 

 

To powinno Cię zainteresować