Testuj i pomóż w rozwoju Cashplay

Testuj i pomóż w rozwoju Cashplay
Zachęcamy do testowania gry strategiczno-ekonomicznej Cashplay, która symuluje finansową rzeczywistość. W grze masz do wyboru różne ścieżki rozwoju. Możesz rozpocząć drogę po finansowy sukces jako biznesmen lub inwestor albo po prostu piąć się po szczeblach firmowej kariery.

Połączenie zabawy z nauką sprawia, że łatwiej i szybciej:

  • wypracujesz dobre nawyki związane z zarządzaniem własnymi pieniędzmi,
  • opanujesz podstawy inwestycji bez ryzyka utraty prawdziwych pieniędzy,
  • przetestujesz własną strategię biznesową w pozbawionych ryzyka warunkach.
Jak powstała gra?

Sam pomysł na grę pojawił się w 2016 roku i przez wiele miesięcy kiełkował w głowie Piotra – głównego inicjatora projektu.

Jako doświadczony inwestor dzieli się podczas kursów swoim doświadczeniem z zakresu inwestowania i finansów. Zauważył, że pieniądze to wciąż temat tabu i niewiele(!) osób chce rozwijać swoje umiejętności w tym kierunku. Postanowił więc pokazać w prosty sposób, że finanse wbrew pozorom to nie czarna magia. Co więcej, pieniądze można wykorzystać inaczej, niż realizując plan: „przetrwać do pierwszego”.

Od najmłodszych lat jest miłośnikiem gier – nie tylko komputerowych, dlatego postanowił stworzyć grę przeglądarkową, dostępną dla wszystkich.

Na jakim etapie jest gra?

W tym momencie wykonane były już 2 duże testy wewnętrzne i rozpoczęło się działanie online. Już 500 zarejestrowanych graczy ściga się o miano Najbogatszego Człowieka Świata!

Obecnie dostępna jest działająca wersja alfa gry. I choć jest już grywalna, to wciąż wymaga jeszcze wielu usprawnień. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli znacznie rozwinąć cały projekt.

Jak to działa?

Po zarejestrowaniu się w grze otrzymujesz na starcie trochę gotówki i pełną dowolność w wyborze ścieżki rozwoju.

Warto na początku przejść samouczek i ukończyć zadania wprowadzające. Możesz na bieżąco śledzić swoje przychody, wydatki i ogólny stan majątku, a także porównywać swoje postępy z innymi graczami poprzez statystyki.

Znajdź źródło dochodu. W zakładce Kariera możesz przeglądać oferty pracy na etacie i zlecenia dla freelancerów. Możesz też zacząć od inwestycji lub uruchomić pierwszy biznes.

W panelu gracza rozwiniesz umiejętności i zdobędziesz potrzebną wiedzę, dzięki czemu zwiększysz swoją szansę na sukces.

W zależności od wybranego trybu gry dostępne są różne opcje i możliwości.

Dlaczego warto spróbować?

Liczne możliwości

Wspinaj się po szczeblach firmowej kariery, podejmuj przemyślane decyzje inwestycyjne lub podbijaj serca (i portfele) klientów jako innowacyjny przedsiębiorca! Wybierz, w jaki sposób zgarniesz pierwszy milion!

Rywalizacja

Dołącz do zmagań z innymi graczami i udowodnij, że to Ty najbardziej zasługujesz na miano najbogatszego człowieka na Ziemi. Zdobądź tytuł Najbogatszego Gracza i walcz o atrakcyjne nagrody w turniejach.

Zarządzanie finansami

Cashplay to symulator finansowej rzeczywistości. Rozwiń umiejętności związane z zarządzaniem pieniędzmi. Przetestuj różnorodne strategie na pomnażanie majątku i spróbuj przewidzieć wcześniej, czy Twój portfel będzie pełny na emeryturze. ;)

Inwestycje bez ryzyka

Poznaj podstawowe mechanizmy rynku inwestycyjnego. Naucz się śledzić kursy walut, rozpracuj system inwestowania bez ryzyka, że ściągniesz na siebie finansową katastrofę w postaci utraty pieniędzy lub – co gorsza – długów. Jedynym zagrożeniem jest bankructwo w grze.

Finansowy sukces

Wszystko, czego nauczysz się w grze, możesz wykorzystać w życiu! Będziesz mógł zmienić marzenie o okrągłej sumie na koncie w rzeczywistość!

Co jeszcze musi być zrobione w grze?

Gra wprawdzie już działa, ale wymaga jeszcze sporo pracy i uwagi. W obecnej sytuacji przygotowanie pięknej płynnie działającej i grywalnej wersji zajmie jeszcze wiele godzin.

Aby stworzyć w pełni grywalną wersję gry trzeba:

  • Usprawnić i zoptymalizować grę

Pomoże to wyeliminować wykryte bugi (są naprawdę irytujące! :|) i pozwoli na płynne działanie aplikacji. Umożliwi również jej rozbudowę.

  • Dodać wyposażenie

To kolejny dodatkowy element wymagający sporej pracy. Jak to będzie działać?

Gracz będzie mógł zakupić przedmioty, które dają określone bonusy. Np. Samochód, który pozwoli zaoszczędzić czas, komputer, który zwiększy efektywność rozwijanego biznesu…

Pomoże to w szybszym zdobyciu fortuny. Kto wie, może uda Ci się kupić Ferrari?

  • Dodać lokalizacje

Byłby to dodatkowy element mechaniki gry, który wymaga jednak sporo wysiłku w przygotowaniu. O co chodzi? Gracz będzie mógł wybrać miejsce, gdzie chce rozwijać swój biznes, kontynuować karierę lub inwestować. Każda z lokalizacji będzie miała określone warunki (np. Miasto X będzie sprzyjało inwestorom, a Miasteczko Y będzie rajem dla karierowiczów) i „pojemność”. Wzbogaci to rozgrywkę o interakcję i sprawi, że będzie jeszcze bardziej zbliżona do rzeczywistości.

  • Lepszy serwer

Obecny ma małe moce przerobowe i nie udźwignie dużej liczby graczy. Dzięki tej zmianie będą mogli grać wszyscy bez ograniczeń!

  • Zatroszczyć się o UX

User Expirence, czyli doświadczenia użytkownika. Obecny układ i wygląd nie są zbyt intuicyjne. Dzięki temu będziecie mogli skupić się całkowicie na rozwijaniu fortuny, bez tracenia czasu na szukanie właściwego przycisku, czy odpowiedniej zakładki potrzebnej do wykonania akcji.

  • Design

Na razie jest bardzo minimalistyczny i wymaga dopracowania. Po prostu, żeby CashPlay nie tylko świetnie działał, ale też pięknie wyglądał.

Możecie wspomóc ten projekt!

https://cash-play.net/

To powinno Cię zainteresować