Warsztat specjalny "Insights into Exploratory Testing" - James Lyndsay

Warsztat specjalny "Insights into Exploratory Testing" - James Lyndsay
James Lyndsay po raz kolejny w Polsce!

James Lyndsay po raz kolejny w Polsce! W tym roku poza kierowaniem Radą Programową TestingCup 2019 James poprowadzi również 2-dniowy warsztat "Insights into Exploratory Testing".

To nie lada okazja, aby nauczyć się eksploracji od jednego z najlepszych w tej dziedzinie! James Lyndsay jest ikoną w eksploracyjnym podejściu do testowania oprogramowania. Jest autorem znanego w świecie testerskim warsztatu "London Exploratory Workshop in Testing". 

Jest dla nas niezwykłym zaszczytem zaprosić Was na jego warsztat w Polsce - 12-13 czerwca w Poznaniu. Zapowiada się bardzo praktycznie i interaktywnie! 


O warsztacie: "Insights into Exploratory Testing"

Eksploracja pomaga nam zrozumieć system taki jakim jest, a nie jakim chcemy by był. Podczas warsztatu wywołamy nieoczekiwane zachowania, udoskonalimy nasze modele oraz dokonamy oceny znalezionych problemów.

Warsztat pozwoli Ci:

 • na wypróbowanie powtarzalnych, współdzielonych taktyk do analizy dostarczanego systemu, a także modelowania znaczenia, określania celu oraz szybkiego ulepszania raportu użytkownika;
 • na projektowanie tysięcy testów, które wspólnie pozwolą zobrazować szereg wywołanych zachowań oraz zwizualizować ich wyniki by szybciej dokonać oceny i wdrożyć poprawki;
 • na zrozumienie ryzyka technologicznego oraz potencjalnych wektorów ataku w celu umiejętnego zlokalizowania oraz wykorzystania błędów;
 • na zbadanie swoich interakcji z systemem w celu zrozumienia, jak Ty i testerzy wokół Ciebie testujecie.

   Niektóre ćwiczenia wykorzystują specjalnie przygotowane na potrzeby warsztatu oprogramowanie, dzięki któremu uczestnicy doświadczą eksploracji w kontekście przypominającym grę. Pozostałe wykorzystują rzeczywiste oprogramowanie z rzeczywistymi błędami.

   Dzięki warsztatowi uczestnicy zrozumieją testowanie eksploracyjne poprzez wykonywanie ćwiczeń połączonych z dyskusją. Ćwiczenia pozwolą na rozpoznanie użytecznych frameworków i wykorzystanie wyćwiczonych metod w późniejszym testowaniu.

   Uczestnicy zostaną zachęceni do rejestrowania swoich metod, wniosków i spostrzeżeń, do dzielenia się i porównywania swoich podejść do testowania oraz do zobrazowania swoich procesów za pomocą czynności i danych.

   Będziemy testować, w związku z czym prosimy o zabranie ze sobą laptopów. Przygotowane ćwiczenia nie będą wymagały instalowania jakichkolwiek plików lub bibliotek.

   O prowadzącym: James Lyndsay

   Na co dzień pracuje jako niezależny konsultant. Przygotowuje organizacje na nieoczekiwane, dostosowuje ich podejście i doradza, jak utrzymywać zaangażowanie testerów. Testerom pomaga w podejmowaniu świadomych i praktycznych decyzji dotyczących ich testowania. Regularnie występuje w roli keynote speakera i lektora na międzynarodowych konferencjach oraz aktywnie uczestniczy w wielu społecznościach testerskich. Jest autorem nagradzanych prac, zadań z testów czarnoskrzynkowych (http://blackboxpuzzles.workroomprds.com/), inicjatorem TestLabu (wydarzenia towarzyszącego konferencji EuroSTAR) oraz twórcą warsztatu "London Exploratory Workshop in Testing". W 2015 r. został nagrodzony European Tester Excellence Award.

   Jamesa mogliście spotkać już 2014 r., kiedy po raz pierwszy wystąpił na TestingCup. Była to pierwsza okazja, żeby posłuchać tak doświadczonego i tak uznanego na świecie specjalisty.

   Termin: 12-13 czerwca 2019 r. (śr-czw)

   Miejsce: Poznań

   Koszt udziału:

   • Early Birds (do 30/04/2019): 2 650,00 PLN netto (+23% VAT)
   • Cena regularna: 2 920,00 PLN netto (+23% VAT)

   Cena 2-dniowego warsztatu uwzględnia przerwy kawowe oraz lunche. 

   Sprzęt: Uczestnicy proszeni są o zabranie własnych laptopów. Wymagana jest aktualna wersja przeglądarki z włączoną obsługą JavaScript. Dla wybranych ćwiczeń wymagana jest aktualna wersja Flasha.

   Rejestracja: https://bit.ly/2Wie8GB

   Gorąco polecamy i zapraszamy!

   To powinno Cię zainteresować