TrójQA #23

TrójQA #23
Zapraszamy na jutrzejsze spotkanie TrójQA. Tym razem będzie o wydajności oraz dobrych praktykach automatyzacji.
 

Kiedy: 11 kwietnia (wtorek), godz. 18.30

Gdzie: Gdańsk, Trzy Lipy 3 (Gdański Park Naukowo-Technologiczny)

Rejestracja: https://23trojqa.evenea.pl/

Tematy prezentacji:

Janek Królikowski: Podstawy testów wydajności w oparciu o JMeter

Podstawy wykonywania testów wydajności powinny znajdować się w arsenale każdego testera. Testy bowiem łatwo wykonać niedbale, a ich wyniki mogą w niewystarczającym stopniu odzwierciedlać rzeczywistość.

W trakcie spotkania przybliżę zagadnienia testów wydajnościowych zarówno od strony przygotowania merytorycznego (scenariusze testowe, dane wejściowe, środowisko do testów), jak i warstwy technicznej. Korzystając z darmowego narzędzia JMeter przedstawię podstawy tworzenia, wykonywania i raportowania testów wydajności.

 

Piotr Ślęzak: Dobre praktyki automatyzacji testów

Wiele firm jest zmuszonych do automatyzowania testów funkcjonalnych. Powodów automatyzacji jest wiele jednakże nie każdy podchodzi do tego tematu z rozsądnym przemyśleniem co i jak należy zrobić. Nie chcę pokazywać kolejnego frameworka czy narzędzia do automatyzacji. Są ich setki a filmów i przewodników jak z nich korzystać można znaleźć w Internecie tysiące.

Od 14 lat zajmuję się doradztwem w zakresie jakości w IT i miałem okazję zobaczyć wiele projektów automatyzacji, które kończyły w koszu. Czemu tak się dzieje? Kto popełnia błędy i z czego one wynikają? Jak dobrze ustawić proces i kto jest w niego zaangażowany poza testerami od automatyzacji? Jak szacować automatyzację, czym jest dokument “strategia automatyzacji”, po co go pisać i co powinien zawierać? Jak powiązać proces testów manualnych z automatycznymi aby nie zrobić wyspy pod nazwą „automatyzacja”? Pytań jest wiele a na niektóre z nich odpowiedzi są nietrywialne.

Przedstawię również studium przypadku z projektu automatyzacji jaki robiliśmy dla jednego z naszych klientów gdzie założeniem było zautomatyzowanie regresji 15 dużych procesów biznesowych działających w różnych technologiach od SAP do aplikacje mobilne na smartfonie. Co nie zadziałało, co poszło nie tak i dlaczego na końcu wszyscy byli zadowoleni?

 

Strona trojqa.pl >>

Profil na Facebooku >>

 

Serdecznie zapraszamy!

 

To powinno Cię zainteresować