Warsztaty Automatyzacji: "JMeter dla średnio zaawansowanych"

Warsztaty Automatyzacji: "JMeter dla średnio zaawansowanych"
Zapraszamy na drugi warsztat dla automatyków w ramach projektu Warsztaty Automatyzacji, współorganizowanego przez ekipę Agile & Automation Days!
 

Warsztat jest odpowiedzią na potrzebę bardziej praktycznych i bardziej zaawansowanych warsztatów z automatyzacji. W ankiecie udostępnionej online oraz podczas zeszłorocznej konferencji Agile & Automation Days udało się zebrać głosy 157 testerów-automatyków, co stanowi dla nas dostatecznie wiarygodną próbkę i podstawę do dalszego działania. W odpowiedziach mogliście wskazać nie tylko technologię, jaka ma być wykorzystana podczas warsztatu, ale również eksperta, który miałby Was szkolić.

 

Po sukcesie premierowego warsztatu zapraszamy na kolejny, JMeter dla średnio zaawansowanych, który poprowadzi Piotr Krzosa.

Piotrek był w czołówce ekspertów, z którym uczestnicy naszej ankiety chcieliby odbyć warsztat. Na co dzień pracuje jako specjalista oraz konsultant z zakresu wytwarzania oraz testowania oprogramowania oraz lider zespołu testowego. Jest programistą z wieloletnim stażem, wykorzystujący wiedzę oraz zdobyte doświadczenie podczas testów oprogramowania. Od wielu lat związany z testerzy.pl, gdzie szkoli z zakresu testów automatycznych. Jest również wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

JMeter dla średnio zaawansowanych

11-12 maja 2017 r.

Dwudniowy warsztat ma na celu przeprowadzenie projektu testów wydajności w narzędziu JMeter. Od stworzenia planu testów, przez wykonanie, do zebrania wyników. Podczas całego warsztatu uczestnicy wykonywać będą testy pod okiem trenera. Każdy problem zostanie szczegółowo omówiony, a rozwiązanie przygotowane i wdrożone. Podczas warsztatu zostaną pokazane zaawansowane techniki przygotowywania testów oraz ich raportowania. Warsztat ma na celu pokazanie rozbudowanych możliwości narzędzia JMeter.

 

Agenda warsztatów (2 dni, 16 h)

1. Wprowadzenie

 • Podstawy i konfiguracja JMeter
 • Typy elementów
 • Nagrywanie testów

2. Rozszerzenie funkcjonalności

 • Wprowadzenie do BeanShell
 • JMeter plugins

3. Przetwarzanie zapytań

 • User Parameters
 • CSV Data Set Config
 • BeanShell PreProcessor

4. Przetwarzanie odpowiedzi

 • Regular Expression Extractor
 • XPath Extractor
 • JSON Extractor
 • BeanShell PostProcessor
 • Result Status Action Handler

5. Raportowanie testów

 • Assertions
 • Listeners

5. Elementy uzupełniające

 • Testy w środowisku rozproszonym
 • Dobre praktyki

 

Do kogo skierowany jest warsztat

Zapraszamy testerów-automatyków z poniższymi umiejętnościami:

 • podstawowa znajomość narzędzia JMeter,
 • podstawowa umiejętność tworzenia kodu,
 • podstawowa znajomość technologii webowych.

 

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Aby zarezerwować miejsce na warsztacie skontaktuj się z nami na kontakt@testerzy.pl. Ostateczny termin zgłaszania się to 28.04.2017 r.

 

Miejsce: Wrocław
Koszt: 1 600,00 PLN netto (+23% VAT)
Termin: 11-12.05.2017 r. (2 x 8 h)
Prowadzący: Piotr Krzosa

Liczba miejsc: 8

 

 

Opinie po pierwszym warsztacie

Jeżeli chodzi o warsztat jestem bardzo zadowolona, zdobyta wiedza na pewno mi się przyda w pracy. Zajęcia były bardzo rozwojowe, prowadzone w sposób ciekawy i konkretny. Ogromny plus za dobór prowadzącej - Natalia świetnie poprowadziła warsztaty, w przyjaznej atmosferze, tłumaczyła wszystkie niejasności. Widać było, że testowanie to jej pasja, a z takimi ludźmi pracuje się najlepiej. Warsztat mogę i na pewno będę polecać wszystkim z czystym sumieniem. Jeżeli będą kolejne edycje, na pewno zrobię wszystko, by w nich uczestniczyć. Co więcej, moim zdaniem niestety brakuje na rynku tego typu szkoleń, więc tym większy ukłon w Państwa stronę, że postanowiliście wypełnić tę lukę.

Za ogromy plus uważam również elastyczność prowadzącej - grupa miała wpływ na to, którym zagadnieniom poświęcić więcej czasu, a które omówić ogólnie - to jest naprawdę ogromna zaleta warsztatów. Dodatkowo materiały również na plus.

Podsumowując, same plusy, żadnych uwag do organizatorów. Liczę na następne tego typu warsztatu i z niecierpliwością czekam na informacje o nich. Jeżeli potrzebowałaby Pani jakiś szczegółów lub dodatkowych informacji, pozostaję do dyspozycji.

Agnieszka

 

Polecam wszystkim :) super warsztaty i super prowadząca z ogromną wiedzą, którą przekazuje w bardzo przystępny sposób. Jak ktoś chce się podszkolić z pisania testów w selenium, nauczyć się różnych sposobów na zbudowanie frameworke'ow opartych na wzorcach a do tego jeszcze korzystać z cucumbera, to na pewno mu się przydadzą takie warsztaty  :)

Michał

 

Warsztat oceniam bardzo. pozytywnie. Prowadząca , p. Natalia  Krawczyk,  jest  bardzo sprawnym i kompetentnym testerem.

Piotr

 

 

Pobierz ofertę w pliku PDF 

 

Pełne wyniki przeprowadzonej ankiety znajdziecie na platformie EDU (po zalogowaniu) >>

 

To powinno Cię zainteresować