WrotQA #4

WrotQA #4
Zapraszamy Was na czwarte spotkanie grupy WrotQA - 7 maja o godzinie 18:00 w siedzibie firmy BLStream (Wrocław ul. Prosta 36, klatka C, piętro II, duża sala konferencyjna). Tym razem spotkanie dotyczyć będzie testowania wydajności - Jmeter: Getting Started.
 
Czwartą WrotQA poprowadzi Anna Kovalchuk. Anna obecnie pracuje w SMT Software jako Software Development Engineer in Test. Przygodę z testowaniem rozpoczęła w 2011 roku i od tamtego czasu specjalizuje się w testowaniu funkcjonalnym, wydajnościowym i automatyzacji testów. W swojej pracy korzysta z m.in z Selenium, Robotium czy JMetera. Nie boi się podejmować wyzwań, interesuje się różnymi technologiami i metodami testowania.
 
Spotkanie będzie miało formę prezentacjo-warsztatów tzn. chętni będą mogli wykonywać to samo co prelegentka na swoich komputerach (warunkiem jest wcześniejsze samodzielne skonfigurowanie środowiska), natomiast osoby bez komputerów niczego nie stracą – sama prezentacja będzie bardzo wartościowa. Na potwierdzenie tego krótka agenda poniżej:
 
  1. Co to jest testowanie wydajności i jakie są narzędzia.
  2. Definiowanie celów testowania wydajności.
  3. JMeter: zapis i odtwarzanie scenariusza testowego.
  4. Różne scenariusze: przy stałym obciążeniu i przy zwiększającym się.
  5. Zbieranie podstawowych metryk.
  6. Analiza zebranych wyników i przykład raportu końcowego.
 
Osoby, które chcą aktywnie uczestniczyć w warsztatach proszone są o wcześniejsze skonfigurowanie środowiska do testów – instrukcje znajdziecie pod tym linkiem.
 
Podobnie jak ostatnio obowiązują zapisy – tym razem organizatorzy wprowadzili limit 45 osób. Zapisywać możecie się pod tym linkiem.
 
Przewidziane są również kolejne paczki-niespodzianki dla uczestników. 
 
Do zobaczenia na spotkaniu!
 
 

To powinno Cię zainteresować