Wygrać miliony dolarów, dowiedzieć się, że to defekt

Wygrać miliony dolarów, dowiedzieć się, że to defekt
Jak wytłumaczyć człowiekowi, który wygrał na automacie 43 miliony dolarów, że nie wygrał, a znalazł defekt?
 

Taka sytuacja wydarzyła się w Stanach Zjednoczonych. Defekt był oczywisty i objawił się jako różnica na wyświetlaczu i na wydrukowanej informacji o wygranej.

Kobiecie na ekranie pojawiła się informacja, że wygrała 42 949 672,76 dolarów, ale na wydrukowanym kuponie była już informacja, że wygrana to 2,25 dolara.

Dodatkowym smaczkiem jest to, że największa możliwa wygrana w tej maszynie to 6500 dolarów.

Jak pisze gazeta.pl: "Nowojorska Stanowa Komisja Gier natychmiast zabrała automat do naprawy. Jej przedstawiciele twierdzą, że zgodnie z prawem mogą dać Katrinie tylko 2,25 dolara – czyli tyle, ile maszyna wydrukowała na losie."

a dalej:

"Dan Bank, przedstawiciel Resorts World, oficjalnie zakomunikował, że jednoręki bandyta był zepsuty. Zaoferował Katrinie Bookman wypłatę kwoty z losu i swoje gorące przeprosiny, za niedogodności związane z zaistniałą sytuacją. Jednocześnie zapewnił, ze tego typu usterki są bardzo rzadkie."

 

Komentarz

Cała sytuacja jest tragedią jednej osoby, ale defekty oprogramowania ciągle są na tyle "zabawne", że Agora publikuje je w serwisie DESER.

 

Źródła

http://edition.cnn.com/2016/11/01/us/slot-machine-winner-steak-dinner-trnd/index.html?sr=twCNN110216slot-machine-winner-steak-dinner-trnd0101AMVODtopPhoto&linkId=30596279

http://deser.gazeta.pl/deser/7,111858,20920776,grala-na-jednorekim-bandycie-i-automat-pokazal-ze-wygrala.html#Prze

 

To powinno Cię zainteresować