Zadania testerskie. Do wygrania wejściówka na TestingCup 2014 [aktualizacja]

Zadania testerskie. Do wygrania wejściówka na TestingCup 2014 [aktualizacja]
Rozwiązujcie zadania testerskie i wygrajcie wejściówkę na TestingCup 2014. Nie będzie prosto, nie będzie szybko, trzeba będzie naprawdę powalczyć!

 

Konkurs polega na zbieraniu w kolejnych etapach punktów za odpowiedzi w wymyślonych przez testerzy.pl zadaniach testerskich. Pierwsza osoba, która w cyklicznie (co kilka dni) publikowanych zadaniach uzyska 10 punktów zdobywa wejściówkę na TestingCup 2014. Jeśli masz już wejściówkę na TestingCup 2014, to mamy dla Ciebie bon na szkolenia testerzy.pl do wykorzystania w ciągu roku (na 500 PLN).

W losowych terminach na portalu testerzy.pl oraz z niewielkim opóźnieniem (do 20 minut) na profilach społecznościowych Facebook, Twitter i Google+ będzie pojawiało się zadanie testerskie wraz z punktacją. Odpowiedzi na zadanie możecie publikować bezpośrednio na profilach społecznościowych, w komentarzach pod artykułem o konkursie lub przesyłać do nas mailem na adres redakcja@testerzy.pl z tytułem „KONKURS”.

Uwaga! Zastanów się jak przekazujesz swoje odpowiedzi, ponieważ nie będziemy łączyli punktów z różnych źródeł. Wybierz jedną formę i trzymaj się jej do końca konkursu.

 

Reguły dodatkowe:

Wraz z zadaniem będzie publikowana zasada przyznawania punktów.

Konkurs potrwa do 30 kwietnia.

Po każdym zadaniu będziemy publikowali listę osób, które w naszym konkursie mają niezerową liczbę punktów.

Uczestnictwo w konkursie jest akceptacją:

  • możliwości przetwarzania i publikowania danych, za pomocą których identyfikujecie się w konkursie (w profilach, w komentarzu, mailu itd.). W przypadku braku jednoznacznej identyfikacji uczestnika nie będziemy w stanie przekazać nagrody
  • możliwości przyznania Wam nagrody i podania tego do publicznej wiadomości
  • możliwości użycia wyników Waszych prac (zrzutów ekranu, raportów, tekstów) przez testerzy.pl.

 

ZADANIE Numer 1:

Znajdź w aplikacji „Kalkulator emerytalny” miejsce, gdzie aplikacja po Twoich wartościach wejściowych przekazuje ciąg znaków „inf ” rozdzielony spacją od dalszego ciągu. Podkreślamy, że ciąg nie może być wprowadzony do pola, nie może być wyświetlony jako komunikat błędu, nie może być wynikiem edycji źródła strony, a musi być wywołany w interfejsie przez testerkę/testera.

Adres aplikacji: http://www.knf.gov.pl/dane_wspolne/kalkulator_emerytalny.html

Punktacja: 2 punkty.

Punkty otrzymuje TYLKO pierwsza osoba, która:

- prześle nam, opublikuje w komentarzach lub umieści w profilach społecznościowych sposób odtworzenia zdarzenia, które powoduje pojawienie się w interfejsie ciągu „inf ” ORAZ

- uzasadni dlaczego jest to defekt.

 

Dziękujemy TestingCup za ufundowanie nagrody.

 

[EDIT]

Zadanie numer 1: ROZWIĄZANE.

Zdobywca pierwszych punktów: Marek Waszak - 2pkt.

 

Odpowiedź:
"Sposób odtworzenia zdarzenia, które powoduje pojawienie się w interfejsie ciągu "inf"....

"inf" pojawia się, gdy wprowadzimy zbyt dużą liczbę w pole "wynagrodzenie brutto" w zł oraz zaznaczymy pole "Szybkie przeliczenie emerytury" oraz checkbox "Jestem członkiem OFE" (reszta danych wejściowych dowolna).

Następnie w "Kapitał początkowy" zaznaczamy "Chcę podać wartość kapitału początkowego wyliczoną dla mnie przez ZUS na dzień 1 stycznia 1999 r. " => klikamy Dalej.

Następnym krokiem jest wpisanie (podobnie jak w wynagrodzeniu) dużej liczby w pole "Kapitał początkowy" => klikamy "Oblicz".

 

Bugiem jest tutaj brak ograniczenia liczby jaką możemy wprowadzić w pola "wynagrodzenie brutto" oraz "Kapitał początkowy" co powoduje, że aplikacja wyrzuca nam:

 

Wysokość Twojej szacunkowej emerytury netto: nan zł Twoja szacunkowa emerytura częściowa (w wieku 65 lat): nan zł Twoja szacunkowa emerytura w wieku 65 lat i 5 miesięcy w przypadku przejścia na emeryturę częściową: nan zł

Aktualne wynagrodzenie brutto (w zł)     inf zł

Kapitał początkowy (w zł)           inf zł"

 

Czekamy również na Wasze komentarze. Czy Wam się podoba, czy zadania są za trudne, a może za proste?

Wkrótce kolejne zadania.

 

To powinno Cię zainteresować