Baza wiedzyArtykuły

Ciekawe defekty i błędy interfejsu

Serwis imgrin.pl publikuje śmieszne obrazki z IT i okolic, w tym ciekawe i zabawne błędy interfejsów. Oto naszym zdaniem najlepsze.

Testowanie eksploracyjne kontra ISTQB

"Istnieją dwa obrazy eksploracji. Jeden prezentowany na kursach ISTQB, mocno negujący jego skuteczność i drugi, mistrzów gatunku - Jamesa Bacha, Iana Mccowota czy Cema Kanera, negujący wszystko inne poza eksploracją" - mówi Radek Smilgin, jeden ze znawców i praktyków testowania eksploracyjnego w Polsce. Prezentujemy zestawienie tych dwóch różnych rozumień dla testowania eksploracyjnego.

Trendy w testowaniu oprogramowania 2013

SwissQ opublikowało raport: "Testing Trend & Benchmark Report 2013". Kilka rzeczy w tej publikacji może Was zaskoczyć...

10 dobrych rad przed apokalipsą rynku pracy

W zależności od punktu widzenia nadchodzi apokalipsa na rynku IT albo nie... W zależności od kraju, źródła publikacji, działań rządów, a czasami w zależności od ciśnienia atmosforycznego jesteśmy atakowani informacjami, że jest źle i będzie jeszcze gorzej, albo że jest świetnie i może być już tylko lepiej. Oczywiście środkowym punktem tego wróżenia jest stagnacja. Uznajmy jednak, że idziemy w złym kierunku i przygotujmy się na najgorsze.

Najgorętsze hasła dla maniaków technologii i Internetu 2

Prezentujemy techniczne przeboje (nie tylko) lata. Dziś pierwsza trójka.

Wywiad z niewidomą testerką

Pani Maria rozpoczęła współpracę z testerzy.pl jako konsultantka przy testach dostępności aplikacji dla osób niewidomych. Zgodziła nam się opowiedzieć o swojej pracy.

Środowiska wsparcia jakości oprogramowania

Gartner publikował swój cykliczny raport analizy rynku narzędzi wspierających jakość oporogramowania.

ISTQB - status poziomu ekspert

ISTQB obiecało na koniec 2013 r. nowe egzaminy poziomu eksperckiego. Czy tych terminów uda się dotrzymać?

Wymaganie -> Oprogramowanie -> Testowanie

W klasycznym modelu wytwarzania oprogramowania naszą pracę zaczynamy zawsze od wymagań, następnie budujemy oprogramowanie, by na końcu stworzyć testy, które dane oprogramowanie zweryfikują. Jednak dalekie jest to od rzeczywistości projektowej.

Jak zredukować bezrobocie? Niech wszyscy bezrobotni uczą się testować i kodować

Brzmi to niedorzecznie, ale prawda jest taka, że choć pracy brakuje w wielu sektorach, to w IT jej nie brakuje i przez wiele lat raczej nie zabraknie.