Baza wiedzyArtykuły

Czym jest ISTQB? Masz 3 minuty?

ISTQB opublikowało krótki, treściowy film o tym, czym jest certyfikacja testerska i jaki jest jej cel.

Rady dla dobrego testera. Część 4.

Kontynuujemy cykl 100 dobrych rad dla dobrego testera jako tłumaczenie "99 rzeczy, które możesz zrobić aby stać się lepszym testerem".

Bardzo zła prezentacja 2

Opisaliśmy już jak nie powinny wyglądać slajdy na prezentacjach. Czas na kilka słów o tym, jakich rzeczy nie należy robić podczas swojej prezentacji i dlaczego.

Rozwój kariery testera. Czy warto przejść na stronę programistyczną?

Czy warto przejść z testowania do programowania? Czy istnieje taka możliwość przejścia w stronę programowania? Jakie kursy / szkolenia mogą taki rozwój przybliżyć? Takie pytania otrzymaliśmy od Pani Katarzyny. W oparciu o nie opiszemy, jakie kierunki rozwoju są otwarte, a jakie są mniej dostępne dla testerów oprogramowania.

TeamStar 2013 - głosuj na Atenę!

W tym roku w konkursie TeamStar 2013 znów startują zawodnicy z Polski. Nagrodą jest darmowy udział w konferencji. Głosujcie na nich i pomóżcie im w uczestniczeniu w najlepszej testerskiej konferencji w Europie - EuroStar!

600 ćwiczeń dla technik białoskrzynkowych ISTQB

Radek Smilgin przygotował zeszyt ćwiczeń zawierający 600 zadań z pseudokodem, w których należy określić ilość przypadków testowych dla pokrycia instrukcji i decyzji. Wszystko w formacie pytań egzaminacyjnych ISTQB.

Rady dla dobrego testera. Część 3.

Przerywamy tworzony przez nas cykl 100 dobrych rad dla dobrego testera. Zaczniemy go od nowa, tłumacząc bardzo podobną publikację "99 rzeczy, które możesz zrobić aby stać się lepszym testerem" wydaną przez Ministerstwo Testowania (http://www.ministryoftesting.com).

4 składowe planu testów

Bazując na myśli Joepa Schuurkesa oraz na naszym doświadczeniu można powiedzieć, że plan testów zawiera następujące elementy...

Nota wydania - Release Notes

Oprogramowaniu przekazanemu do testowania (i nie tylko) powinna towarzyszyć nota wydania (ang. Release Notes). Jest to całościowy opis zawartości dostarczanej paczki, który znacząco ułatwia pracę przy definiowaniu zakresu testów. Tym, którzy nie mieli okazji jej nigdy zobaczyć przybliżamy najważniejsze elementy noty.

Bardzo zła prezentacja

Christofer Gurrie powiedział "Za każdym razem, kiedy robisz złą prezentację w PowerPoint, bóg zabija małego kotka". Podejrzewamy, że nie jest to prawda, jednak jest na pewno wiele innych powodów, aby nienawidzić złych prezentacji. Jak poznać, że przygotowane slajdy są złe? Oto kilka wskazówek.