Bezrobotni "testerzy oprogramowania manualnego"

Bezrobotni "testerzy oprogramowania manualnego"
Pisaliśmy wielokrotnie, że branża IT nie jest obecnie takim łatwym do zdobycia i przyjemnym do pracy miejscem, jak jeszcze kilka lat temu. Pisaliśmy już o scamerskich reklamach obiecujących górę złota w branży. Na rynek weszła właśnie nowa organizacja, która scamuje i jednocześnie pomija rzeczywistość. Będzie kształcić juniorów w nowym testerskim zawodzie (o tym za chwilę). To Urząd Pracy.

Zaczyna się standardowo:

Wejdź do świata IT

Następnie przedstawienie nadawcy — UP i odbiorcy — bezrobotny. Tego właśnie nam było potrzeba, bezrobotni wykształceni przez jeden z najbardziej zbędnych urzędów we współczesnej Polsce. 

W Gdańskim Urzędzie Pracy rozpoczęła się rekrutacja osób bezrobotnych, które chciałyby wziąć udział w jednym z dwóch projektów szkoleniowych i nabyć nowe kwalifikacje w obszarze IT.

No i teraz zapnijcie pasy, bo nazwa projektu może Was zaskoczyć. 

Tester oprogramowania manualnego z egzaminem ISTQB

tester-oprogramowania-manualnego.jpgAle co?

Tester oprogramowania manualnego

Jeszcze raz?!

Tester oprogramowania manualnego

Jest tester manualny, jest tester oprogramowania. Po połączeniu obu otrzymujemy TESTERA OPROGRAMOWANIA MANULANEGO. Oczywiste!

Czytamy dalej. 

Pierwsze ze szkoleń adresowane jest do zarejestrowanych w GUP bezrobotnych, którzy ukończyli 30. rok życia, posiadają wykształcenie co najmniej średnie, a także posiadają wysokie kompetencje w zakresie obsługi komputera oraz dobrze znają język angielski. Mile widziane jest natomiast doświadczenie zawodowe w obsłudze systemów informatycznych od strony użytkownika, zdolność analitycznego myślenia oraz umiejętności: rozwiązywania złożonych problemów, pracy w zespole, komunikacji i konstruktywnej krytyki, priorytetyzacji działań oraz szybkiego uczenia się.

Pytanie, jakie należy sobie postawić to... dlaczego taka osoba jest bezrobotna?

Dalej już jest normalnie, z naprawieniem błędów wcześniejszego tekstu.

W ramach kursu Tester manualny oprogramowania uczestnicy szkolenia pod okiem najlepszych praktyków nauczą się m.in. jak profesjonalnie testować oprogramowanie, na czym polega metodologia Agile oraz przygotują się do egzaminu ISTQB Foundation. Tematem zajęć będą również procesy biznesowe w świecie IT oraz aktywne techniki poszukiwania pracy w branży nowych technologii.

Jeśli Was ten projekt zainteresował, to zapraszamy do zgłaszania się: 
https://gdansk.praca.gov.pl/-/21606971-wejdz-do-swiata-it-dwa-nowe-projekty-szkoleniowe-w-gup

Źródła:
https://gdansk.praca.gov.pl/-/21606971-wejdz-do-swiata-it-dwa-nowe-projekty-szkoleniowe-w-gup

To powinno Cię zainteresować