Dostępny hardware

Dostępny hardware
Po zaprezentowaniu w 2018 roku kontrolera Xbox Adaptive Controller, stworzonego dla niepełnosprawnych graczy, tym razem Microsoft postanowił ułatwić pracę również na sprzętach Surface.

Praca z laptopem i komputerem może okazać się nie lada wyzwaniem dla osoby z niepełnosprawnością. Problemy ze zlokalizowaniem konkretnych klawiszy na klawiaturze, podłączeniem wtyczki zasilania czy trudności z otworzeniem samego laptopa to tylko część problemów, z którymi może się ona zetknąć. Surface Adaptive Kit od Microsoft jest zestawem prostych narzędzi, których przeznaczeniem jest znaczne ułatwienie pracy z laptopami i komputerami.

W jego skład wchodzą:

  • wypukłe naklejki na klawiaturę w kontrastowych kolorach i różnych kształtach, 
  • nakładki na klawisze dla osób niewidomych, 
  • etykiety portów, ułatwiające identyfikowanie oraz dopasowanie kabli i portów urządzenia dostępne w kontrastowych kolorach i różniących się w dotyku, 
  • naklejany wspornik, który ma ułatwiać otwieranie pokrywy laptopa Surface.

Każde z powyższych narzędzi montuje się na urządzeniu za pomocą silnego kleju. Warto nadmienić, że elementy zestawu mogą być również wykorzystywane do innych sprzętów, także tych, które produktami Microsoft nie są. Założeniem Surface Adaptive Kit było, aby sprawdził się on także z innymi laptopami czy telefonami lub słuchawkami. Jest to więc duży krok naprzód w dziedzinie dostępności sprzętów.

Źródła:
https://support.microsoft.com/pl-pl/surface/przewodnik-po-zestawie-adaptacyjnym-surface-cfd6dd86-ea74-4eed-b5b7-3c6baecbc828
https://testoria.pl/news/adaptive-kit-microsoft-prezentuje-nowy-zestaw-akcesoriow-do-laptopow-dla-niepelnosprawnych/

To powinno Cię zainteresować