Przedmioty szkolne, a testowanie

Przedmioty szkolne, a testowanie
Jakich lekcji w szkole nie powinieneś omijać, jeśli chcesz zostać testerem oprogramowania? ALBO: Powiedz mi, jaki był twój ulubiony przedmiot w szkole, a powiem Ci, jakim testerem jesteś?

Ponieważ mamy czas matur i egzaminów ósmoklasistów, a często powtarzamy, że warto z testowaniem zacząć wcześnie, to dziś artykuł z opisem przedmiotów szkolnych oraz ich wartości w karierze w testowaniu.

Z oczywistych względów pomijamy informatykę, która w tym zestawieniu powinna znaleźć się na pierwszym miejscu. Wybraliśmy inne przedmioty obecne w dzisiejszym systemie edukacji albo te z przeszłości, które mogą kształtować przydatne w testowaniu umiejętności.

W rankingu nie znalazło się miejsce dla przedmiotów o przydatności testerskiej bliskiej zero: przyroda, biologia, geografia, historia, muzyka, religia i wychowanie fizyczne (WF). Chyba że Twój projekt dotyka systemów, które pracują w tych obszarach, jak np. systemy przetwarzania danych przyrodniczych, systemy dźwiękowe, aplikacje wspierające funkcjonowanie plebanii czy rozwiązania informatyczne dla dyscyplin sportowych. Wtedy te przedmioty będą miały nieocenioną wartość dla Ciebie.

Zaczynamy od końca.

Miejsce 7. Język polski

To jeden z tych przedmiotów, który przyda Ci się do testowania polskich aplikacji albo polskich wersji językowych. Jednak Twoje zgłoszenia będą zazwyczaj na poziomie "trywialny" albo "niski". Jeśli szczególnie mocno lubiliście zajęcia z polskiego, to bliżej Wam do humanizmu i cięższa będzie Wasza przeprawa z aspektami technicznymi. W projektach głównie będziecie testować frontend oraz czarną skrzynkę.

Miejsce 6. Język obcy – inny

Jeśli uczysz się niemieckiego lub francuskiego, to języki te mogą być przydatne w wąskich obszarach projektów prowadzonych tylko w danym języku. Podobnie jak wyżej, prawdopodobnie jesteś humanistą.

Miejsce 5. Plastyka

Może samo malowanie nie jest szczególnie przydatne, ale już kształtujący się na tych zajęciach zmysł estetyczny przyda się w testowaniu użyteczności.

Miejsce 4. Fizyka

Osoby lubiące fizykę to z automatu umysły ścisłe, z dużą szansą na powodzenie w branży IT. Jeśli lubisz wiedzieć, dlaczego zachodzą i jak przebiegają pewne procesy, to masz potencjał na testera białoskrzynkowego lub testy API.

Miejsce 3. Język obcy – angielski

Język angielski to nie tylko język aplikacji, ale również język komunikacji w wielu projektach. To również szansa na pracę w ciekawych projektach międzynarodowych.

Miejsce 2. Matematyka

Królowa nauk. Każdy system przetwarza dane i liczby. Matematyka w swoim podstawowym zakresie jest absolutnie wymagana od testera oprogramowania. Jeśli interesuje Cię coś więcej, to wskazuje to na umysł techniczny i gotowy na pracę przy trudniejszych zadaniach z obszaru architektury rozwiązania.

Miejsce 1. Technika / ZPT

Lubiliście zajęcia, na których można było pobrudzić ręce i zrobić coś samodzielnie (nawet jeśli było to przyszycie guzika)? Jeśli pociąga Was praktyka i technikalia, to testowanie oprogramowania jest dla Was! Tester z takimi zainteresowaniami i kompetencjami sprawdzi się na każdym poziomie testów i w każdym ich technicznym typie.

Jeśli się mylimy, dajcie nam znać w komentarzach. 

To powinno Cię zainteresować