Światowy Dzień Świadomości Dostępności

Światowy Dzień Świadomości Dostępności
Dostępność cyfrowa staje się coraz ważniejsza dla osób z niepełnosprawnościami, a Globalny Dzień Dostępności (GAAD) jest idealnym momentem, aby zwrócić na to uwagę.

W czwartek, 18 maja 2023 r. dołącz do świętowania 12. Światowego Dnia Świadomości Dostępności (GAAD)! Celem GAAD jest skłonienie wszystkich do mówienia, myślenia i uczenia się o dostępie cyfrowym i integracji oraz o ponad miliardzie osób z niepełnosprawnościami i upośledzeniami. W tym roku z okazji GAAD organizowanych jest wiele wydarzeń poświęconych dostępności cyfrowej, które skupiają się na edukacji i podnoszeniu świadomości w tym zakresie.

Skąd wziął się pomysł na GAAD? GAAD został zainspirowany wpisem, jaki opublikował Joe Devon na blogu w 2011 roku. Zaapelował on w nim do programistów, aby zjednoczyli się i pracowali nad zmniejszeniem luki w dostępności poprzez podnoszenie świadomości i globalne standardy. Devon połączył wtedy siły z Jennisonem Asuncionem, aby wprowadzić ten koncept w życie. GAAD rozrasta się z każdym rokiem i obecnie osiągnął etap, w którym ludzie organizują wirtualne i osobiste wydarzenia na sześciu kontynentach na całym świecie.

Listę "polskich" wydarzeń możecie znaleźć na tej stronie

światowy-dzień-świadomości-dostępności-1.jpg

Źródła:
https://accessibility.day

To powinno Cię zainteresować