Testy platformy BeActiveTV

Testy platformy BeActiveTV
Na zlecenie jednego z naszych klientów nasz zespół wykonał testy platformy BeActiveTV, stworzonej dla Ewy Chodakowskiej. Jak one wyglądały?

Celem całego zadania testowego, które przeprowadzone zostało dla portalu BeActiveTV.pl, była jego weryfikacja pod kątem jakości, poprawności działania oraz użyteczności. 

Do zakresu przeprowadzonych prac należały:

  • testy manualne całego portalu,
  • wyszukanie i zgłoszenie błędów do Jira,
  • testy funkcjonalne,
  • testy użyteczności i weryfikacja UX/UI.

Testy przeprowadzono w dwóch iteracjach w okresie styczeń-luty 2021 r. Jakie defekty udało nam się wychwycić i co zmieniło się po wdrożeniu proponowanych rozwiązań?

  1. Zwiększono transparentność i przejrzystość strony – po zmianach strona główna jasno komunikuje użytkownikowi, jakie treści zawiera. Jasne jest też za sprawą banera w górnej części strony głównej, że tworzona platforma powstała z inicjatywy Ewy Chodakowskiej.
  2. Wyeliminowano sporą liczbę wizualnych poprawek; część z nich była o tyle ważna, że mogła wpływać na wiarygodność i poziom dopracowania strony, dlatego nadano im wyższy status w zgłoszeniu. Przykładem mogło być działanie ikony oka (ukrycie/odkrycie hasła).
  3. Zgłoszonych i naprawionych zostało wiele problemów występujących w obszarze tworzenia konta, między innymi możliwość logowania, czy tworzenia konta przez konto Facebook i Google.
  4. Na polu płatności, najbardziej pilnym procesem do dopracowania okazało się wsparcie użytkownika w razie pomyłki/błędu, który następuje podczas dokonywania płatności.
  5. Działanie filmików wideo wymagało dopracowania pod względem estetycznym i funkcjonalnym. 
  6. Zasugerowano poprawę strony głównej zalogowanego użytkownika tak, by zachęcała do przeglądania i dodawania materiałów do ulubionych.

Współpraca z zespołem programistów pozwoliła poprawić nie tylko funkcjonalność, ale także intuicyjność działania strony. 

Dziękujemy za zaufanie i zachęcamy Was do korzystania ze strony BeActiveTV

To powinno Cię zainteresować