"Zrozumieć automatyzację". Ankieta

"Zrozumieć automatyzację". Ankieta
Czym jest i jak wygląda współczesna automatyzacja testowania? Na czym polegają kompetencje osób, które się nią zajmują i jakie są ich codzienne zadania? Badamy.

[AKTUALIZACJA] Ankieta się zakończyła. Opracowujemy wyniki. 

 

By lepiej zrozumieć automatyzację i stojące przed nią, wyzwania musimy zrozumieć, jak ona współcześnie wygląda. Dlatego też prosimy, abyście odpowiedzieli na parę pytań (maksymalnie 5 minut), z których większość nie jest wymagana, więc wybieracie, co Wam pasuje. Z jednej strony chcemy dowiedzieć się więcej o Waszej pracy, a z drugiej tego, jakie zadania wypełniają Wasz czas. Ciekawi nas też to, jak oceniacie automatyzację w swoim obecnym projekcie. 

>>WYPEŁNIJ ANKIETĘ<<

Ankieta skierowana jest przede wszystkim do osób, które w choć niewielkim procencie zajmują się automatyzacją, ale również do testerów manualnych, w których organizacjach znajduje się automatyzacja lub którzy chcieliby w swojej organizacji wprowadzić automaty.  
 
W zestawie znajdziecie serię pytań o aktywności w procesie automatyzacji testowania zakończone sformułowaniem „jaki procent Twojego czasu zajmuje ta aktywność?”. Nie przejmujcie się, że sumarycznie nie wypełnicie 100% - zawsze część czasu zajmuje coś innego (np. spotkania). Nie przejmujcie się szczególnie, że przekroczycie 100%. Chodzi jedynie o wartości poglądowe. Wybierając 0% dacie nam do zrozumienia, że nie poświęcacie na daną aktywność czasu w ogóle.
 
Automatyzację testowania definiujemy w niniejszej ankiecie jako zbiór czynności mających na celu przeprowadzenie testów funkcjonalnych bez manualnego uruchomienia. 
 
Wyniki ankiety zostaną opublikowane w całości, a ich opracowanie posłuży do przygotowania artykułu lub serii artykułów. 

Każda pojedyncza ankieta składa się na zbudowanie pełnego obrazu automatyzacji w Polsce. 

>>WYPEŁNIJ ANKIETĘ<<
 

To powinno Cię zainteresować