Pierwsza usługa dostępna jest pod adresem: http://dummyimage.com/. Za pomocą kilku kliknięć użytkownik może określić wielkość obrazka (np. 300x300, 640x480); tło (np. b358b3); kolor pierwszoplanowy (np. 3d417a) oraz jego format (png, jpg, gif). Dodatkowo mamy możliwość zamieszczenia na nim tekstu. Kod aplikacji jest dostępny za darmo na licencji MIT. Po ustawieniu wszystkich parametrów obrazek jest gotowy do pobrania.
Druga usługa dostępna jest pod adresem: http://dummy-image-generator.com/. Tym razem mamy tutaj do czynienia z trochę innym generatorem. Użytkownik ma do wyboru predefiniowane ustawienia grafiki. Ma możliwość generowania i pobrania do 20-stu obrazków za jednym razem w formacie zip. Cała strona opiera się na licencji Creative Commons Attribution 3.0.
Trzecia usługa dostępna jest pod adresem: http://www.responsivebreakpoints.com/. Użytkownik wybiera obrazek z tych, które są dostępne na stronie lub zamieszcza swój własny. Ciekawym rozwiązaniem jest na pewno fakt, iż są to responsywne obrazki, które można wygenerować w określonym rozmiarze oraz zapisać w formacie zip. Ponadto użytkownik może skorzystać z Cloudinary's API, dzięki czemu może łatwo przesłać zdjęcia do chmury.
Powyższe przykłady generatorów to dobry materiał pomocniczy dla każdego testera, który będzie testował określoną funkcjonalność systemu. Jednakże należy zwrócić uwagę na fakt, iż przedstawione generatory nie są wolne od błędów.
Autor: Iwona Rabus