Jak tester powinien się uczyć automatyzacji

Jak tester powinien się uczyć automatyzacji
Używanie narzędzi automatycznych do testów nie jest ani tak łatwe jak mówią, ani tak przyjemne jak piszą. Automatyzacja testowania jest jak testowanie - tylko dla wybranych. Kilka dobrych rad jak uczyć się narzędzi, tak jak na testera przystało.  

 Automatyzacja jest podniesieniem efektywności i jakości testowania ponad ograniczenia związane z praca manualną. Aby uczyć się automatyzacji trzeba mieć silną wolę i chęć rozwoju. W jaki sposób nauką automatyzacji można zarządzać jak testowaniem?

  1. Zdefiniuj sobie cel. Bez celu nie będzisz wiedział czy idziesz w dobrym kierunku.
  2. Pobieranie losowego narzędzia nie jest dobrym pomysłem. Zanim ściągniesz i zainstalujesz aplikację na swoim komputerze warto dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Musisz być świadomy jej wad i zalet aby wiedzieć czy Twoje oczekiwania zostaną spełnione.
  3. Czy nauka narzędzia się zwróci? Czy znajomość pomoże dostać nową / lepszą pracę? Po co marnować czas na działania, które z góry skazane są na niepowodzenie. Zdefiniuj sobie zwrot z inwestycji w naukę narzędzia i regularnie obserwuj czy udało się go osiągnąć.
  4. Testowanie bez dokumentacji jest trudne. Kiedy zabierasz się za testowanie nowego oprogramowania pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić, to sprawdzić, czy nie ma do niego jakiejś specyfikacji. To samo robimy z narzędziami. Uczenie się narzędzia jest łatwe jeśli w sieci są na jego temat podręczniki, tutoriale czy aktywne fora. Dzięki temu masz więcej szans na znalezienie odpowiedzi na pytania, które pojawią się przy używaniu narzędzia.
  5. Zainstalowałeś już aplikację? Testuj ją. Tak samo jak testujesz każde inne oprogramowanie. Uczenie sie przez testowanie jest jedną z najbardziej efektywnych metod edukacji.
  6. Rób notatki, spisuj defekty i dziel się wiedzą. Jeśli będziesz opisywał online swoje problemy to ktoś może pokazać Ci jak je ominać, jeśli zaraportujesz defekty ktoś może zdecydować o ich usunięciu z aplikacji. Dorzucisz swoje trzy grosze do rozwoju narzędzia.


Inspirowane: http://savitamunde.wordpress.com/2012/06/18/how-easily-tester-can-learn-automation-tools/

To powinno Cię zainteresować