R. Smilgin, "Praktyka testowania. Zeszyt ćwiczeń"

R. Smilgin, "Praktyka testowania. Zeszyt ćwiczeń"
Premiera najnowszej książki Radka Smilgin zaplanowana jest na koniec września 2020 r.

To kolejna publikacja przeznaczona dla osób, które chcą zostać testerami oprogramowania. Od poprzednich różni się tym, że nie przekazuje teorii, a zasadniczo skupia się na zadaniach praktycznych. Taki zabieg pozwala na bieżące przyswojenie materiałów teoretycznych i przekładanie ich od razu na praktykę. Z kolei Czytelnicy, którzy zapoznali się już wcześniej z teorią testowania, będą mieli możliwość sprawdzić w praktyce swoje umiejętności. 
Książka poprzez przykłady wskazuje na aspekty, które mogą przydać się zarówno podczas rozmów kwalifikacyjnych, jak i już w czasie wykonywania codziennych, zawodowych obowiązków.

Lektura będzie dość obszerna, bowiem liczy 350 stron. Jej zawartość to zbiór 30 praktycznych zadań, a pod każdym z nich znajdują się rozwiązania przygotowane przez uczestników kursu „Praktyka testowania”. Każde z owych rozwiązań realizowane było pod czujną opieką mentora szkolenia. Autor zachęca jednak do opracowania swoich własnych rozwiązań i odpowiedzi, proponując ze swojej strony kilka przydatnych porad oraz wzorcowy szablon odpowiedzi. Dzięki temu Czytelnik dowie się, jak jego wiedza teoretyczna sprawdza się w praktyce i czy jest gotowy do rozwijania swojej kariery jako profesjonalny tester oprogramowania.
 
Po przeczytaniu książki i samodzielnym rozwiązaniu zadań Czytelnik:

  • pozna praktyczne aspekty pracy testera oprogramowania,
  • zdobędzie umiejętność prowadzenia testów aplikacji, tworzenia testów czy raportowania defektów.

Książka będzie miała swoją premierę 30.09.2020 r. w księgarni PWN

 

To powinno Cię zainteresować