Odwrotna analiza wartości brzegowych przy zaokrąglaniu wartości

4969
wyświetleń
Odwrotna analiza wartości brzegowych przy zaokrąglaniu wartości
Zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Marka Żukowicza i Łukasza Pawlusia "Odwrotna analiza wartości brzegowych przy zaokrąglaniu wartości".
 

W systemach informatycznych istnieje duże prawdopodobieństwo, że oprogramowanie będzie się błędnie zachowywać dla wartości na krawędziach klas równoważności. Wartości brzegowe to minimum i maksimum klasy równoważności. Wartości brzegowe mogą być poprawne i niepoprawne. Technika ta jest często uznawana za rozwinięcie techniki podziału na klasy równoważności.

Postawmy teraz problem odwrotnie - co w przypadku, gdy system informatyczny sam musi wyznaczyć wartości brzegowe za pomocą pewnych działań matematycznych lub funkcji? Jak tutaj podejść do wartości brzegowych i co to będą za wartości?

Autorzy artykułu pragną przedstawić problemy związane z wykonywaniem pewnych działań oraz funkcji na wartościach liczbowych i ich zaokrąglaniem.

 

Pełen artykuł można pobrać tutaj >>

 

 

Marek Żukowicz jest absolwentem matematyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie pracuje jako tester. Jego zainteresowania skupiają się wokół testowania, matematyki, zastosowania algorytmów ewolucyjnych oraz zastosowania matematyki w procesie testowania. Interesuje się również muzyką, grą na akordeonach oraz na perkusji.

Łukasz Pawluś jest absolwentem informatyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Aktualnie pracuje jako tester w firmie OPTeam S.A. W pracy odpowiedzialny za przeprowadzanie testów systemowych oraz przy użyciu wewnętrznego narzędzia za automatyzację oprogramowania (python, robot framework). Interesuje się kolarstwem górskim, gra na gitarze akustycznej i lubi gotować. 

 

Od redakcji

Jeśli chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi testerami, czekamy na Twój artykuł, film, komentarz, pracę dyplomową czy inną formę treści, jaką chcesz opublikować na naszych łamach.
 
 
 
 
 
4969
wyświetleń
Marek Żukowicz

Autor

Marek Żukowicz jest absolwentem matematyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jest testerem oprogramowania w firmie Ailleron.

To powinno Cię zainteresować

Dołącz do dyskusji