Odwrotna analiza wartości brzegowych przy zaokrąglaniu wartości

Odwrotna analiza wartości brzegowych przy zaokrąglaniu wartości
Zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Marka Żukowicza i Łukasza Pawlusia "Odwrotna analiza wartości brzegowych przy zaokrąglaniu wartości".
 

W systemach informatycznych istnieje duże prawdopodobieństwo, że oprogramowanie będzie się błędnie zachowywać dla wartości na krawędziach klas równoważności. Wartości brzegowe to minimum i maksimum klasy równoważności. Wartości brzegowe mogą być poprawne i niepoprawne. Technika ta jest często uznawana za rozwinięcie techniki podziału na klasy równoważności.

Postawmy teraz problem odwrotnie - co w przypadku, gdy system informatyczny sam musi wyznaczyć wartości brzegowe za pomocą pewnych działań matematycznych lub funkcji? Jak tutaj podejść do wartości brzegowych i co to będą za wartości?

Autorzy artykułu pragną przedstawić problemy związane z wykonywaniem pewnych działań oraz funkcji na wartościach liczbowych i ich zaokrąglaniem.

 

Pełen artykuł można pobrać tutaj >>

 

 

Marek Żukowicz jest absolwentem matematyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Obecnie pracuje jako tester. Jego zainteresowania skupiają się wokół testowania, matematyki, zastosowania algorytmów ewolucyjnych oraz zastosowania matematyki w procesie testowania. Interesuje się również muzyką, grą na akordeonach oraz na perkusji.

Łukasz Pawluś jest absolwentem informatyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Aktualnie pracuje jako tester w firmie OPTeam S.A. W pracy odpowiedzialny za przeprowadzanie testów systemowych oraz przy użyciu wewnętrznego narzędzia za automatyzację oprogramowania (python, robot framework). Interesuje się kolarstwem górskim, gra na gitarze akustycznej i lubi gotować. 

 

Od redakcji

Jeśli chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi testerami, czekamy na Twój artykuł, film, komentarz, pracę dyplomową czy inną formę treści, jaką chcesz opublikować na naszych łamach.
 
 
 
 
 

To powinno Cię zainteresować