Testerzy odpowiadają testerom 26 - Jak zostać testerem?

Testerzy odpowiadają testerom 26 - Jak zostać testerem?
Chcielibyśmy dać Wam odpowiedzieć na pytanie: Jak zostać testerem oprogramowania? Poświęcamy temu tematowi wiele wysiłku i ciągle nie mamy przekonania, że nasza wiedza trafia do wszystkich. Jeszcze raz podsumowujemy ten temat.
 

1. Opcja bezkosztowa.

Korzystajcie z naszych i innych darmowych spotkań testerskich. Trenerzy testerzy.pl regularnie występują na otwartych spotkaniach (WrotQA, KraQAWarszawQA, itd.) albo sami organizują darmowe prelekcje. O nich wszystkich piszemy na naszych łamach. Niedługo Radek Smilgin wystąpi na otwartej prezentacji "Drogi do zawodu testera".

Bierz udział w naszych praktykach [link]. Regularnie staramy się rozwijać testerów oferując praktyki zarówno zdalne, jak i w naszym biurze. W ten sposób do zawodu przygotowaliśmy już dziesiątki, a może setki osób. Program ten ma jednak swoje ograniczenia i nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim. Obserwujcie więc stronę testerzy.pl i kiedy pojawia się rekrutacja, skorzystajcie z tej możliwości.

Edukuj się przy pomocy naszych narzędzi jak np. Mr Buggy [link].

Czytaj testerzy.pl, ponieważ często pokazujemy, jak można dostać się do zawodu. Czytaj również inne dostępne źródła, jak np. te publikowane w grupie na Facebooku "Testowanie oprogramowania" [link].

 

2. Opcja dość tania.

Kup książkę "Zawód: tester". Jeszcze w tym roku ukaże się książka autorstwa Radka Smilgin o tym, jak rozpocząć swoją przygodę z testowaniem. O jej pojawieniu będziemy jeszcze informowali.

 

3. Opcja poważnie kosztowa, ale zredukowana w czasie.

Wybierz się na szkolenie i warsztaty dla testerów oprogramowania. Część z nich, w tym te z naszej oferty [link1] [link2], skierowane są dla początkujących testerów.

 

4. Opcja poważnie kosztowa i rozciągnięta w czasie.

Skorzystaj z oferty studiów podyplomowych z zakresu testowania oprogramowania. Coraz więcej uczelni proponuje takie zajęcia, np. Vistula [link] czy Uniwersytet Jagielloński [link].

 

Życzymy powodzenia!

 

SPRAWDŹ TAKŻE
Testerzy odpowiadają testerom 25 - Studia dla dyplomu 
Testerzy odpowiadają testerom 24 - Co warto automatyzować? 
Testerzy odpowiadają testerom 23 - Studia z testowania oprogramowania 
Testerzy odpowiadają testerom 22 - Przypadki testowe w procesie testowania 
Testerzy odpowiadają testerom 21 - Testowanie a język angielski 
Testerzy odpowiadają testerom 20 - Egzamin ISTQB 

 

 

To powinno Cię zainteresować