Testerzy odpowiadają testerom 23 - Studia z testowania oprogramowania

Testerzy odpowiadają testerom 23 - Studia z testowania oprogramowania
Na adres Redakcji testerzy.pl napisał student ukraińskiego pochodzenia z prośbą o pomoc w wyborze studiów z testowania oprogramowania.

Chcę zmienić kierunek swojego życia w strone zawodu Testera. W tej chwili mam dużo czasu wolnego i uczę się słownika testerskiego jaki znalazłem na państwa stronie (dzięki bardzo za to), żeby potem zdać egzamin ISTQB. Jeszcze szukam uniwersytetu, szkoły, w których mogłbym zacząć studia magisterskie o kierunku Tester lub ściśle związane z tym. [...] Czytałem również na państwa stronie że nie trzeba zaczynać z studiów [...]

 

Nasza odpowiedź:

Aby zostać testerem faktycznie nie trzeba posiadać ukończonych studiów z testowania - tym bardziej, że studia z testowania oprogramowania w Polsce dostępne są w formie studiów podyplomowych na prywatnych uczelniach:
 
 

Nie polecamy zaczynania kariery studiami, lepiej zacząć ją samym testowaniem (najlepiej za pieniądze). Studia można traktować jako uzupełnienie. 

Jeżeli jednak istnieje potrzeba pójścia na studia, polecalibyśmy ogólne kierunki informatyczne, które później można uzupełnić studiami podyplomowymi z testowania. Posiadanie wykształcenia IT/technicznego na pewno już na wstępie ułatwia i samą pracę testowania, jak i późniejsze poszukiwania pracy na rynku.
 
 
 
SPRAWDŹ TAKŻE
Testerzy odpowiadają testerom 22 - Przypadki testowe w procesie testowania 
Testerzy odpowiadają testerom 21 - Testowanie a język angielski 
Testerzy odpowiadają testerom 20 - Egzamin ISTQB 

 

 

To powinno Cię zainteresować