Q&A

Testerzy odpowiadają testerom

Testerzy odpowiadają testerom 43. Modele wytwarzania oprogramowania dla testerów

Zasoby naszego portalu są naprawdę spore i znajdziecie w nich wiele informacji. Nie zawsze są one dostępne w jednym miejscu, a w kilku osobnych publikacjach. Wojciech pyta o metody wytwarzania oprogramowania z perspektywy testera. Odpowiadamy.

Testerzy odpowiadają testerom 42. Skąd biorą się pytania egzaminów na certyfikat ISTQB Poziom Podstawowy?

Kto jest autorem pytań egzaminacyjnych ISTQB i skąd one pochodzą? Temat ten pojawia się dość często w pytaniach do redakcji. Wprawdzie wyjaśnialiśmy tę kwestię już wcześniej, ale postaramy się pozbierać wszystkie odpowiedzi w jedną całościową.

Testerzy odpowiadają testerom 41. Egzamin ISTQB dla testera automatyzującego

Jaką certyfikację ISTQB powinna wybrać osoba, która chce automatyzować? – dopytuje Artur. Odpowiadamy.

Testerzy odpowiadają testerom 40 - Czy warto iść na studia podyplomowe?

Temat wyboru studiów z zakresu testowania przez aspirujących do zawodu pojawia się w wielu pytaniach i wiadomościach wysyłanych do redakcji. Zbieramy to w trzy pytania: co wybrać? jak wybrać? czy warto?

Testerzy odpowiadają testerom 39 - Jaki sylabus poziomu podstawowego obowiązuje na egzamin ISTQB Poziomu Zaawansowanego Kierownik Testów?

Dostaliśmy ciekawe pytanie od czytelnika: "Planuję w najbliższym czasie spróbować podejść do zdania egzaminu ISTQB poziomu zaawansowanego - Kierownik testów. W związku z powyższym chciałem zapytać jaki sylabus ISTQB poziomu podstawowego mnie obowiązuje w przygotowaniach do tego egzaminu?".

Testerzy odpowiadają testerom 38. Pytania wielokrotnego wyboru na egzaminie ISTQB

"Piszę do Państwa z zapytaniem czy aktualny egzamin ISTQB Poziomu Podstawowego jest egzaminem wielokrotnego wyboru, a dokładniej czy każde z 40 pytań będzie wielokrotnego wyboru?". Odpowiadamy.

Testerzy odpowiadają testerom 37: Czy będąc po 40-tce można zostać testerem?

Otrzymaliśmy niezmiernie interesujące pytanie odnośnie zmiany ścieżki rozwoju na testera po czterdziestym roku życia. Czy to możliwe i czy warto?

Testerzy odpowiadają testerom 36 - Wartości graniczne na egzaminie ISTQB

O technikach testowania i analizie wartości granicznych w pytaniach ISTQB.

Testerzy odpowiadają testerom 35 - Klasy równoważności

Do naszej redakcji spływają zapytania odnośnie klas równoważności. Czas zatem na nie odpowiedzieć.

Testerzy odpowiadają testerom 34 - "Czy aplikować na testera nie spełniając kryteriów?"

Nie spełniasz kryteriów podanych w ogłoszeniu o pracę i zastanawiasz się, czy warto aplikować? To zależy. Od tego, jak bardzo ich nie spełniasz.