Testerzy odpowiadają testerom 45. Jaki kurs wybrać dla początkującego testera?

Testerzy odpowiadają testerom 45. Jaki kurs wybrać dla początkującego testera?
Pytania dotyczące tego, jakie szkolenie powinna wybrać osoba początkująca w zawodzie testera, nie są wcale dla nas rzadkością. Odpowiadamy i polecamy.

W przesłanym do Redakcji pytaniu Pan Jacek pyta:

Witam! Tester manualny dla osoby początkującej, która nie miała wcześniej w ogóle styczności z tą branżą. Jaki kurs w Państwa ofercie będzie najodpowiedniejszy?

Odpowiadamy:

Istnieją dwie możliwości, które należy wziąć pod uwagę przy doborze szkolenia dla początkującego testera manualnego i dwa szkolenia, które możemy w takim wypadku polecić. Obie wyposażą młodego testera w niezbędną wiedzę przydatną w przyszłej pracy.

Osobom, które chcą zmienić zawód, ale nie posiadają wiedzy i doświadczenia w testowaniu oprogramowania, rekomendujemy praktyczne szkolenie "Zawód tester". Jest ono skierowane do osób, które nie mają żadnego przygotowania zawodowego i jeszcze nie wiedzą jak testować. Trwający 4 dni kurs skupia się na tym, aby przekazać jego uczestnikom jak największą ilość dobrych praktyk testowania oprogramowania połączonych z teorią zawartą w sylabusie ISTQB® Poziom Podstawowy. "Zawód tester" jest szkoleniem mocno ukierunkowanym na zdobycie umiejętności oraz doświadczenia praktycznego, co umożliwia dodatkowa 3-tygodniowa praktyka zdalna realizowana bezpośrednio po szkoleniu. 

Szkolenie stworzone zostało w oparciu o książkę "Zawód tester", której autorem jest Radosław Smilgin. 

Więcej informacji o szkoleniu, a także najbliższe jego terminy znajdziecie tutaj.

Kolejnym szkoleniem, które często wybierane jest przez osoby rozpoczynające karierę testera, jest szkolenie teoretyczne "ISTQB® Poziom Podstawowy". Szkolenie to jest porządnym, 3-dniowym zastrzykiem wiedzy teoretycznej, przygotowującym do zdawania egzaminu certyfikującego ISTQB®. 

Szczegóły szkolenia znajdziecie tutaj.

Po przygotowaniu teoretycznym warto skonfrontować zdobytą wiedzę w praktyce. Doskonałym sposobem na to jest praktyczny kurs "Praktyka testowania dla początkujących testerów", na które składa się aż 30 zadań praktycznych wykonywanych zdalnie w ciągu 90 dni pod okiem doświadczonego testera-mentora, prowadzącego szkolenie. 

Więcej o szkoleniu Praktyka testowania dla początkujących testerów.

Chcesz zostać testerem, a nie wiesz od czego zacząć? Polecamy zbiór naszych porad "Jak zostać testerem?".

To powinno Cię zainteresować