Nowe warsztaty online dla początkujących testerów [aktualizacja]

Nowe warsztaty online dla początkujących testerów [aktualizacja]
Dziękujemy za zapisy na nasze warsztaty online. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania i czasowo zawieszamy możliwość dalszego zapisywania się.
 

Najczęstszym problemem spotykanym w drodze edukacji jest brak efektywnych nardzędzi nauczania w stosunku do poziomu przyswajania wiedzy. Doświadczenie pokazuje, że forma edukacji z wykorzystaniem e-learningu posiada wiele niedoskonałości. Przykładem tego jest choćby szybka utrata motywacji do działania wynikająca z braku bezpośredniego kontaktu z trenerem. Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom stworzyliśmy warsztaty, które łączą w sobie formę edukacji online z możliwością stałego kontaktu z doświadczonymi już testerami oprogramowania. Dzięki temu skutecznie opanujecie kolejne, kluczowe umiejętności testowania.

 

Jak to działa?

Warsztaty podzielone są na 30 lekcji, które zawierają proste (kilkuzdaniowe) wprowadzenie do jednego z obowiązków testera. W lekcji znajdziecie również źródła, z których można dowiedzieć się więcej o teorii. Najważniejszym elementem jest jednak zadanie do wykonania. Jeśli zadanie jest oczywiste bierzesz się za jego rozwiązanie, przesyłasz do mentora, który potwierdza, że wykonałaś (wykonałeś) je poprawnie lub też sugeruje poprawki i uzupełnienia. Jeśli masz problemy z wykonaniem zadania w dowolnym momencie możesz skontaktować się z mentorem, który udzieli Ci wskazówek jak je rozwiązać. Cały kurs zaprojektowany jest tak, by uczestnik mógł pokazać swoją samodzielność, motywację i efektywność w wykonaniu zadań. Prowadzący będzie starał się nakierować na rozwiązanie nie podając go bezpośrednio.

 

Kurs staruje 1 października 2018 r.

Ze względu na ograniczoną liczbę mentorów i dużą liczbę kursantów, dalsze zapisy zostały przerwane.

 

Przykładowa lekcja >>

Regulamin warsztatów >>

 

Pomysłodawcą, autorem lekcji i jednym z mentorów warsztatów jest Radek Smilgin. O samym kursie mówi tak:

"Dostrzegam, że szkolenia stacjonarne nie dają młodym testerom pełnej możliwości skonfrontowania się z praktyką testowania. Brakuje na to czasu. Użyjemy więc potęgi Internetu, aby w częściowo kontrolowanym środowisku, dać ludziom szansę na wykonanie praktycznych zadań z testowania. To jednak nie będzie łatwy kurs z zamkniętymi pytaniami na końcu. Dopuszczam możliwość, że część osób nie da rady go ukończyć. Zadania będą wymagać samodzielności i myślenia oraz mają być odwzorowaniem codziennej testerskiej pracy."

 

Zapoznaj się z opisem kursu "Praktyka testowania" >>