TBOK zapowiedziany został przez ISTQB na początku 2012 roku. Mówiło się wtedy o powstaniu dokumentu, który będzie spinał wszystkie dostępne sylabusy i słownik. TBOK jest skrótem od Test Body of Knowledge. Wydaje się, że teraz praca staje się jeszcze trudniejsza niż wtedy ze względu na większą liczbę sylabusów (nowy Agile Tester i Model Based Testing). Co prawda powstała grupa robocza i jej działania uwzględniono w strukturze organizacji, ale rezultatów do dziś nie ma.
STBOK, rozumiany jako Software Testing BOK, zapowiedziany został w 2006 roku przez Stuarta Reida i Juliana Harty'ego podczas konferencji EuroSTAR. Dziś wiemy, że ich prace przekształciły się w standard ISO 29119, który niestety jest dokumentem zamkniętym i nie został zbyt pozytywnie przyjęty przez społeczność testerską.
Body of Knowledge jest więc dzisiaj dalej niż jeszcze kilka lat temu. Brak takiej publikacji może być wynikiem braku zainteresowania jej powstaniem. Może to też dziwić w obliczu sukcesu książki Adama Romana "Testowanie i jakość oprogramowania", która zrobiła furorę na polskim rynku testerskim, a która może uchodzić za taki właśnie BOK.