Testowanie w czasach rozpraszania

Testowanie w czasach rozpraszania
Główny mówca TestingCup 2016, Zeger van Hese, swoją prezentację poświęcił temu, jak ważne jest skoncentrowanie się na pracy (nie tylko w testowaniu) i jak wiele czynników rozpraszających pojawia się w naszym otoczeniu. Była to jedna z najlepiej ocenionych prelekcji tej konferencji testerskiej.
 

Testing in the Age of Distraction: the importance of (de)focus in testing

We live in curious times. Knowledge is available at our fingertips, everywhere. Social networks enable communication with peers from around the world. However along with these marvels of the information age come weapons of mass distraction. With so many things competing for our attention and with so little time to focus on real work, it’s a wonder we get anything done at all.

What does all this distraction mean for testers? There is a common notion that only focused concentration leads to productive work and that distraction causes procrastination and hurts creativity. While it is important that testers are able to find flow and maintain focus, Zeger believes that a state of defocus – guilt-free play – can be helpful in testing. In this talk, Zeger shares tips, tricks and tools that over the years have helped him focus and defocus while testing. He explains how to benefit from distraction and how to find flow and focus when needed. Hopefully, this talk inspires people to make the most of their testing in these connected times.

 

 

Zeger Van Hese – urodzony w Belgii, kształcił się w zakresie Reklamy i Kulturoznawstwa, a swoją karierę zawodową rozpoczął od pracy w dystrybucji filmowej. W 1999 roku zmienił jednak branżę na IT. Rok później zaraził się manią testowania oprogramowania, z której już nigdy się nie wyleczył. Przez lata rozwinął w sobie pasję do testowania eksploracyjnego, pracy w zwinnych metodykach i, nade wszystko, do ciągłej nauki i spojrzenia na testowanie z różnych perspektyw. W 2012 był szefem rady programowej konferencji EuroStar oraz założył własną firmę - Z-sharp, gdzie pomaga swoim klientom testować sprawniej. Jest jednym ze współzałożycieli Dutch Exploratory Workshop on Testing (DEWT), członkiem i założycielem ISST, pisze o testowaniu na swoim blogu TestSideStory i regularnie występuje na konferencjach na całym świecie.

 

Prezentacje z konferenji publikowane są na kanale YouTube >>

 

To powinno Cię zainteresować